Ana Sayfa Sağlık Yozgat Şehir Hastanesi’nde çalışmalar son sürat ilerliyor

Yozgat Şehir Hastanesi’nde çalışmalar son sürat ilerliyor

 Hasta Yönlendirme-Hasta Taşıma-Numune Taşıma-İlaç Taşıma- Çağrı Merkezi Simülasyonları da yapıldı. Görevliler, hasta ve hasta yakını rolü üstlendi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 12:40
Yozgat Şehir Hastanesi’nde çalışmalar son sürat ilerliyor

Bütün mizansenler başarıyla uygulandı. Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, “şikâyetsiz, kuyruksuz, kolay ulaşılabilir, engelsiz hastane için elimizden geleni yapıyor, gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Şehir Hastanesinde çalışmalar tam gaz devam ediyor. Hasta yönlendirme, numune taşıma, ilaç-beslenme-sarf malzeme taşıma, eczane, acil servisten yatış işlemi yapılan hasta, çağrı merkezi arama, yatan hasta hakkında bilgi alma simülasyonları yapıldı. Başarılı geçen simülasyonlarda; görevlilerden gönüllü seçilenler hasta ve hasta yakını rolünü oynadı. Yürüme güçlüğü olan bir hastanın polikliniğe kadar görevliler tarafından yönlendirilmesi, tekerlekli sandalyeyle taşınması canlandırıldı. Yine acil servise gelen bir hastanın muayene odasına taşınması, yatış işlemleri ve servise taşınması canlandırılarak sorunsuz bir şekilde simülasyonlar tamamlandı.

HER ŞEY YOLUNDA

 Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; ”Yozgat Şehir Hastanemizde, simülasyonlarımızı hızlandırdık. Başarılı geçen simülasyonlar bizleri motive ve mutlu etti. Şikâyetsiz, kuyruksuz, kolay ulaşılabilir, engelsiz hastane için elimizden geleni yapıyor, gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık