Ana Sayfa Spor Yozgat Sahipsiz mi?

Yozgat Sahipsiz mi?

U-14 final müsabakasında Yozgat ASKF Başkanı hariç tek yetkilinin bulunmaması dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2014 Salı 15:10
Yozgat Sahipsiz mi?

Yozgat’ın sporda, diğer tüm sektörlerde neden ileri gidemediğine yönelik sorular dün bir kez daha cevabını buldu. Küçük de olsa 6 ilden takımların katılımı ile yapılan U-14 Grup müsabakaları finaline kamu kurum, kuruluş müdürlerinin, bırakın müdürü tek bir şube müdürünün bile katılmaması, büyük eksiklik olarak göze çarptı. Sadece ASKF Başkanı Hakan Bektaş, stadyum görevlileri, emniyet ve basın mensupları ile birkaç sporseverin evsahipliği yaptığı organizasyon başladığı gibi sessiz sedasız sona erdi.

Son yıllarda özellikle siyasetin zirvesinde isimleri olmasına rağmen en büyük eksikliği bu konuda yaşayan ve hep avutulan, hep kandırılan Yozgat’ın ne halde olduğunu U-14 final maçındaki tablo net bir şekilde daha ortaya koydu.

HİÇBİR YETKİLİ İSİM KATILMADI

Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının Soma’da yaşanılan maden faciası nedeniyle kısıtlı tutulması ve sadece çelenk sunma ile sınırlandırılması nedeniyle bahanesi bulunmayan kamu kurum müdürlerinin hiçbiri final maçına gelme zahmeti göstermedi. Vali, Vali Yardımcıları, Belediye Başkanı, yardımcıları bir kenara, Milli Eğitim Müdürü, Şube müdürlerinin ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer ve şube müdürlerinin bile stadyuma uğrak vermemeleri büyük bir eksiklik olarak göze çarptı.

Yıllardır sporda neden ileri gitmediğimiz konusunda ahkam kesenlerin, Yozgat’ın tanıtımına da katkı sağlayacak küçük de olsa böyle bir organizasyonu dikkate almamaları, bulundukları kurumları temsil etme konusunda ne denli yeterli olduklarını da tartışmaya açtı. Sporu temsil eden bir kurumun müdürünün, sadece personel görevlendirerek işinin bittiği şeklindeki yaklaşımı, büyük üzüntüyle karşılandı. ASKF Başkanı Hakan Bektaş, Futbol İl Temsilcisi Mehmet Karakoç ve ASKF’nin bazı yöneticileri tüm bu eksikliklere rağmen gelen takım yönetici, sporcularının Yozgat’tan mutlu ayrılmalarını sağlamak adına çabaları ile bu eksikliği kapatmaya gayret sarfettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık