Ana Sayfa Yozgat Yozgat resmen sınıfta kaldı

Yozgat resmen sınıfta kaldı

Milli manevi değerlerinin yüksekliği ile övünen ve bunu zaman zaman gösteren Yozgat dün ne yazık ki sınıfta kaldı.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2016 Pazartesi 21:30
Yozgat resmen sınıfta kaldı

Vatanımızı bölmek, milletimizi birbirine düşürmek gayesiyle Ankara’nın göbeğinde patlatılan bomba ve Diyarbakır’da yürütülen operasyonlarda toplam 34 askeri personelin şehit olmasına sessiz kalan Yozgat insanının Kırıkkale maçına gidememiş olmayı sorun etmesi, buna karşın şehitler için tek bir tel’in yürüyüşü yapmaması, bu istikamette iki satırlık açıklama ihtiyacı dahi duymaması, “Yozgat kimliğini mi yitirdi” sorusunu akla getirdi.

Yıllardır bölücü teröre birçok gencini şehit veren, buna rağmen vatanını korumak için gözünü bile kırpmayan Yozgat insanının son yıllarda Milli ve manevi duygularının zaafiyete uğradığına yönelik yorumlar dün gerçek oldu.

YAZIK ÇOK YAZIK

Yozgat insanı dün yine sıradan bir gün geçirdi. Açılım sürecinde tam anlamıyla milli hassasiyetleri törpülenen, şehit haberlerini sıradan algılamaya başlayan Yozgat zaman zaman Milli duygularını dışa vurmakta tereddüt etmedi. Buna rağmen genel olarak Şehit haberlerine eski tepkiyi vermeyen Yozgat yine sınıfta kaldı. Ne bir Partiden, ne bir STK’dan önceki gün akşam düzenlenen hain saldırıdan dolayı üzüntünün bile dile getirilmemiş olması, yazık çok yazık’ dedittirdi.

MAÇ DAHA MI ÖNEMLİ

İnsanı en fazla üzen görüntü ise akşam yaşandı. Bu hafta sonunda Kırıkkale’de oynanacak olan maça taraftarın alınmayacağının açıklanmasına tepki gösterenlerin, Şehitleri aklına bile getirmemiş olması, getirseler de bir iki tezahüratla geçiştirilmesi, yüreğimizin korunu biraz daha alevlendirdi. Başkent’in göbeğinde bomba patlatılması sonucu 28, Diyarbakır’da ise 6 askerin birden şehit edilmesi nedeniyle teröre öfke kusan, ama bunu dışa vuramayan Yozgat halkının bu ölü toprağını üzerinden atarak özüne dönmesi bekleniyor. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık