Ana Sayfa Eğitim Yozgat POMEM yeni dönem için hazır!

Yozgat POMEM yeni dönem için hazır!

Yozgat’ta 700 erkek 400 bayan olmak üzere bin 100 öğrenci eğitim görecek

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2017 Perşembe 23:04
Yozgat POMEM yeni dönem için hazır!

Türkiye’nin önemli polis eğitim merkezleri arasında bulunan Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi yeni dönem için hazırlıklarını tamamladı. Ek binanın geçtiğimiz yıl faaliyete geçmesi ile birlikte öğrenci sayısını artıran Yozgat POMEM bu dönemde de bin 100 polis adayına eğitim verecek.

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Şaban Kütükoğlu, yeni dönemde de bin 100 öğrenci ile eğitimlere başlayacaklarını söyledi. Polis Akademisi Başkanlığı’nca planlamanın yapıldığını dile getiren Kütükoğlu, sınav sonuçlarının henüz açıklanmadığını aktardı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte eğitim öğretim döneminin startının verileceğini vurgulayan Kütükoğlu, Yozgat’ta bayanların yine eğitime alınacağını kaydetti. Yozgat POMEM’de 700 erkek 400 bayan olmak üzere bin 100 adayın eğitime tabi tutulacağını belirten Kütükoğlu, “Okulumuz üniversite mezunu öğrencilerle eğitimini sürdürüyor. Yozgat olarak yeni dönem için hazırlıklarımız tamamlandı.
Burada gençlerimize, hukuk, insan hakları, atış gibi polislik mesleğini ilgilendiren bütün bilgi verilecek. Buradaki arkadaşlarımız, ülkemizin çeşitli üniversitelerinden mezun olmuş, yarısına yakını askerliğini yapmış nitelikli gençlerdir. Bu gençlerimiz 4 ay sonunda A’dan Z’ye polislik mesleğini öğrenmiş olarak buradan ayrılacaklar” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık