Ana Sayfa Güncel Yozgat PMYO Binası Gün Sayıyor

Yozgat PMYO Binası Gün Sayıyor

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu ek bina İnşaatında incelemelerde bulunarak PMYO Müdürü Şaban Kütükoğlu’ndan bilgi aldı.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2015 Çarşamba 16:35
Yozgat PMYO Binası Gün Sayıyor

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu ek bina İnşaatında incelemelerde bulunarak PMYO Müdürü Şaban Kütükoğlu’ndan bilgi aldı.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, polis meslek yüksek okulu ek bina inşaatının biran önce tamamlanması için bütün imkanların seferber edildiğini belirterek, “PMYO’ya yapılan ek bina ile öğrenci kapasitesinin bin kişiye çıkartılacak. İnşaatın Temmuz ayı başında teslimi yapılıp iç tefrişat çalışma başlayacak ve eğitim öğretim yılına yetiştirilecek” dedi.

Yaklaşık iki yıl önce yapımına başlanılan Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) ek binası bu yıl hizmete açılacak.

MİLLETVEKİLİ BAŞER İNCELEMEDE BULUNDU

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu ek bina İnşaatında incelemelerde bulunarak PMYO Müdürü Şaban Kütükoğlu’ndan bilgi aldı. Yozgat PMYO’ya yapılan 500 kişilik ek bina ile öğrenci kapasitesinin bin kişiye çıkartılacağını ifade eden Milletvekili Başer, "İnşaat çalışmaları devam eden ek bina inşaatı yüzde 90 seviyelere geldi. İnşallah Temmuz ayında inşaat tamamlanarak hizmete açılacak" dedi.

KAPASİTE BİN’E ÇIKACAK

AK Parti İktidarıyla birlikte Yozgat’a yapılan yatırımlarla ilin adeta şantiyeye dönüştüğünü söyleyen Milletvekili Başer, "Yozgat AK Parti ile hizmet alımına başladı ve bundan sonra da hizmet almaya devam edecek. Polis Meslek Yüksek Okulu ek binasını gezdik. Ek binada 500 kişilik derslik, 500 kişilik yatakhane, 500 kişilik spor salonu, bin kişilik yemekhane, 12 kulvarlı atış poligonu ve okul nizamiyesi bulunuyor. PMYO, sosyal kültürel ve ekonomik yönden ilimizin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. PMYO kapasite artırması ve öğrenci sayısını 500’den bine çıkarması ilimiz için çok önemlidir. Bir taraftan üniversitemiz öğrenci sayısını artırırken bir taraftan da PMYO’nun öğrenci sayısının artması ilimize büyük katkılar sağlayacaktır. Polis Meslek Yüksek Okulu’nun Yozgat’ta ekonomik katkısı yaklaşık yıllık 15 milyon liradır. Öğrenci ve personel sayısı arttığında bu rakam da artacaktır" diye konuştu.

BU YIL EĞİTİME AÇILACAK

Milletvekili Başer, PMYO inşaatını sürdüren firma yetkilisi ile bir süre görüştü. İnşaat çalışmalarının en kısa sürede bitirilmesi gerektiğine vurgu yapan Başer, 2015-2016 eğitim öğretim dönemine ek binanın açılmasını hedeflediklerini ve bununla birlikte öğrenci alımının yapılmasını arzu ettiklerini kaydetti. Firma yetkilisi İsmail Ulus ise hava şartları nedeniyle çalışmaların yavaş gittiğini dile getirdi. Kılıç, çevre çalışmalarını tamamlamadan iç kısımları bitiremediklerine vurgu yaparak, Temmuz ayı içerisinde inşaatın tamamlanacağını ifade etti

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık