Ana Sayfa Siyaset Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'e Saldırdılar

Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'e Saldırdılar

TBMM Anayasa Komisyon’unda Ak Partili ve HDP’li milletvekili arasında yumruklar havada uçuştu. Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü anda çıkan kavgada 5 milletvekili yaralandı.Yaralanan milletvekilleri arasında Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'de bulunuyor.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2016 Perşembe 20:23
Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'e Saldırdılar

TBMM Anayasa Komisyon’unda Ak Partili ve HDP’li milletvekili arasında yumruklar havada uçuştu. Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü anda çıkan kavgada 5 milletvekili yaralandı.

YOZGAT MİLLETVEKİLİ BAŞER YARALANDI

Komisyonunda AK Parti ile HDP'li milletvekilleri arasında çıkan yumruklu kavgada 5milletvekili yaralandı. Yaralanan milletvekillerinin Ak Parti'den Yusuf Başer, Mehmet Demir, Ali İhsan Yavuz ve HDP'den Erdal Ataş, Feleknas Uca olduğu öğrenildi. Milletvekillerinin hastaneye gittiği ve rapor aldığı öğrendildi.

İKİNCİ OTURUM DA KAVGA İLE BAŞLADI

AK Partili ve HDP’li vekiller arasında yaşanan kavga  ikinci oturumda da devam etti. Danışmanlar ve basın çıkarıldıktan sonra toplantı başladı.

ADALET BAKANI BOZDAĞ TEKLİF HAKKINDA BİLGİ VERDİ

 İlk olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu'nda Anayasa'nın 83. maddesine ek madde konularak dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin kanun teklifi hakkında bilgi verdi.

Partilerin üyelerinin konuşmalarının ardından toplantıya 17.00'da ara verildi. Görüşmelerin ikinci oturumu da yine sabah olduğu gibi kavga ile başladı. Bu sefer oldukça şiddetli geçen kavga yüzünden oturum pazartesi günüe kadar ertelendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık