Ana Sayfa Siyaset Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'den Anlamlı Mesaj

Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'den Anlamlı Mesaj

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer; “İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır” dedi.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2015 Perşembe 16:21
Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'den Anlamlı Mesaj

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer İstiklal Marşı’nın 94’ncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

İSTİKLAL MARŞI YENİDEN DOĞUŞUN, ŞAHLANIŞIN DESTANI

Başer mesajında; Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 94. Yıldönümünü kutluyoruz. İstiklal Marşı, Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk milletinin verdiği ölüm kalım mücadelesini, Türk milletinin bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, bayrak sevgisini, vatanımızın güzelliğini dile getiren bir şiirdir. Milletimizin gönlünde İstiklal Marşımızın ve milli şairimiz Mehmet Akif’in ayrı bir yeri vardır. İstiklal Marşı, parçalanmış, darmadağın edilmiş, yok olmak üzere olan bir milletin, yeniden doğuşunun, şahlanışının destanıdır” dedi.

İSTİKLAL MARŞI GÜÇLÜ DURUŞUN BİR SİMGESİ

Milletimizin çektiği sıkıntı ve acıları bizzat kendisi de yaşayan Akif, vatan aşkıyla yanıp tutuşan gönüllere tercüman olmuştur diyen milletvekili Başer; “İstiklal Marşının metninde ifade edilenler, milletimizin bin yıllık tarihinin ve yeryüzündeki varoluşunun çok net bir anlatımıdır aslında.  O, diliyle, üslubuyla, içeriğiyle, heyecanıyla yüzlerce yıllık geleneğimizin yaşayan bir mirasıdır. İstiklal Marşı, vatanımıza göz diken düşmanlara, ülkemizi bölmeye çalışan vatan hainlerine karşı, güçlü duruşumuzun bir göstergesidir.

Milletimiz bağımsız mücadelesini, İstiklal Marşında dile gelen şuur ve inancın arkasında bütünleşerek başarmıştır. Bugün aynı değer ve inançlar noktasında birleşmeye her zamankinden fazla ihtiyacımız vardır.

AK Parti Yozgat Milletvekili olarak, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli şairimiz Mehmet Akif olmak üzere, bu vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve Akif’in şu sözlerini tekrarlamak istiyoruz: “ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık