Ana Sayfa Siyaset Yozgat Milletvekili Başer'den Çarpıcı Açıklamalar

Yozgat Milletvekili Başer'den Çarpıcı Açıklamalar

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Çayıralan ve Akdağmadeni ilçelerinde parti teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2015 Pazartesi 10:09
Yozgat Milletvekili Başer'den Çarpıcı Açıklamalar

AKP Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Haziran ayında yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesinde ilçe gezilerine hız verdi. Çayıralan ve Akdağmadeni ilçelerine giderek partilileri ile bir araya gelen ve Hükümetleri döneminde yapılan hizmetleri sıralayıp, halkın istikrarı oy verdiğine dikkat çeken ve bazı partilerin laf milliyetçiliği yaptığını anlatan Başer, "Milliyetçilik ülkenin tamamında bayrağını onurla, gururla dalgalandırmaktır. Ulaşamadığın yer senin değildir mantığı ile hareket etmek lazımdır” dedi.

AK Parti Yozgat  Milletvekili Yusuf Başer, Çayıralan ilçesinde parti teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi.

‘HİZMET SİYASETİ YAPIYORUZ’

Başer, teşkilat binasında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin ülkenin her yerinde hizmet siyaseti yaptığını belirtti. AK Parti'nin, Türkiye'nin birleştirici gücü olduğunu ve kimseyi ayırt etmediğini belirten Başer, "Alevi, Sünni, Laz, Kürt, Çerkez demeden sadece insan olduğu için hepsini aynı görmek bizim genel politikamızdır. Ayrıca AK Parti bir takım kişilerin partisi olmamıştır. Emri birilerinden almamıştır. Bizim diğer partilerden farkımız ise millet dışında hiç bir güç tanımıyoruz, millet dışında hiçbir kişi veya kurumdan emir almıyoruz. Bu yüzden güçlüyüz, bu yüzden milletimiz bizden desteğini esirgemiyor" dedi.

‘MİLLİYETÇİLİĞİ YANLIŞ ANLIYORLAR’

Bazı partilerin laf milliyetçiliği yaptığını anlatan Başer, "Milliyetçilik ülkenin tamamında bayrağını onurla, gururla dalgalandırmaktır. Ulaşamadığın yer senin değildir mantığı ile hareket etmek lazımdır. Sen ülkenin belirli bir bölgesine gidemeyeceksin. Oradaki insanları yok sayacaksın, ondan sonra da vatan millet türküsü tutturacaksın. Eğer Türkiye'yi lider bir ülke yapmak istiyorsak, önce birliğimizi sağlamalıyız" diye konuştu.

‘SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ’

Başer, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerin önemli olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti: "Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, partiyi bize yüzde 52'lik bir oyla emanet  etmiştir. Biz bu emaneti korumak ve yükseltmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Bugünden itibaren yapmamız gereken şey, her birimizin evlerini AK Parti'nin bir seçim karargahıymış gibi hareket ederek çalışmalarımızı bu yönde hızlandırmamız lazım. Kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, ilçe teşkilatımız ve il genel meclis üyelerimizle AK Parti'nin çıtasını zirveye taşımamız lazım."

Başer, daha sonra, Çayıralan Ziraat Odasını Başkanlığına seçilen Alparslan Berk'i ziyaret ederek, başarılar diledi.

BAŞER’İN AKDAĞMADENİ ZİYARETİ

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Akdağmadeni AK Parti İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanı Önder Gürel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başer, burada yaptığı açıklamada, AK Parti hükumetinin kurulduğu günden itibaren ülkesi ve Yozgat için çalıştığını söyledi. Türkiye'nin gelişmesi için çok çalışmları gerektiği dile getiren Başer,  Akdağmadeni için kabul edilen her projelerin hayata geçirilmesinde destek sağlamak için çalışacaklarını söyledi. Ziyarete Belediye Başkanı Suphi Daştan da katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık