Ana Sayfa Yozgat Yozgat MEM Sil Baştan!

Yozgat MEM Sil Baştan!

Yozgat Millî Eğitim Müdürlüğü neredeyse silbaştan dizayn edildi. İki millî eğitim müdür yardımcısının yanı sıra 13 ilçe millî eğitim müdüründen 11’i değiştirildi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:38
Yozgat MEM Sil Baştan!

 Millî Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Müdür Yardımcısı Danyal Kocabeyoğlu ile Yenifakılı ve Yerköy İlçe Millî Eğitim Müdürleri hâricindeki bütün üstdüzey eğitimciye el çektirildi. Sözkonusu büyük değişiklik, millî eğitimdeki paralel yapılanmaya son vermek adına yapıldı. Görevden alınan ve eğitim uzmanı statüsüne indirilen personel için yargı yolu kapalı bulunuyor.

kartan Hükümet, yargıya kapalı tasarrufunu sonuna kadar kullanmakta kararlılık sergiliyor.

Millî Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı’nda bu bağlamda yürütülen çalışmalar dün akşam itibarıyla sonuçlandırıldı.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yapılan değişiklik gereği istifaları alınarak “uzman” statüsüne indirilen ve görevlerine vekâleten devam eden birçok eğitimci ile sözleşme yenilenmedi. Yozgat Millî Eğitim Müdürlüğü neredeyse silbaştan dizayn edildi. İki millî eğitim müdür yardımcısının yanı sıra 13 ilçe millî eğitim müdüründen 11’i değiştirilirken, Millî Eğitim Müdürü Saim Kuş, Müdür Yardımcısı Danyal Kocabeyoğlu, Yenifakılı İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Çete ve Yerköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz yerlerini korudu. Sorgun Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ise Çankırı Millî Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

NEREDEYSE TAMAMEN DEĞİŞTİ

Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Necati Coşkun ve Süleyman Yurtsevdi, Akdağmadeni İlçe Millî Eğitim Müdürü Kasım Gülek Özer, Aydıncık İlçe Millî Eğitim Müdürü Kamil Akyol, Boğazlıyan İlçe Millî Eğitim Müdürü Yasin Yıldız, Çandır İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Tuna, Çayıralan İlçe Millî Eğitim Müdürü Murat Oğuz, Çekerek İlçe Millî Eğitim Müdürü Zeki Akkan, Kadışehri İlçe Millî Eğitim Müdürü Osman Yurtsev, Saraykent İlçe Millî Eğitim Müdürü Adem Öztürk, Sarıkaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Demir ve Şefaatli İlçe Millî Eğitim Müdürü Fatih Arduç’la sözleşme yenilenmedi. Bu isimlerden “uzman eğitimci” olarak yararlanılacak.

Boşalan İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri ise şu isimler tarafından dolduruldu:

Akdağmadeni: Erdal Karadağ/Sivas.. Aydıncık: Orhan Ergün Çağlayan/Yozgat.. Boğazlıyan: Mehmet Bozdağ/Kayseri.. Çandır: Cihangir Çağlar/Çayıralan.. Çayıralan: Yasin Gürsoy/Saraykent.. Çekerek: Selçuk Çankanoğlu/Çorum.. Kadışehri: Davut Yıldırım/Sivas.. Saraykent: Zülal Zeytinci/Çorum.. Sarıkaya: Ebubekir Mermi/Yerköy.. Şefaatli: Tuncay Yılmaz/Çorum.. Sorgun: Hüseyin Ekinci/Sorgun..

Öte yandan, boşalan Millî Eğitim Müdür Yardımcılıklarına Fatih Erdoğan ile Mehmet Tekin atandı. Fatih Erdoğan, Sarıkaya Öğretmenevi Müdür Yardımcısı, Mehmet Tekin ise Sorgun Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı görevi üstleniyordu.

Ayrıca, İl Şube Müdürlüklerindeki rotasyonun bir hafta uzatıldığı ve büyük ihtimal 27 Haziran Cuma günü sonuçlandırılacağı öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık