Ana Sayfa Güncel Yozgat İl Özel İdaresi'ne 26 İş Makinesi Takviyesi

Yozgat İl Özel İdaresi'ne 26 İş Makinesi Takviyesi

Yozgat’ta güzel şeyler oluyor. Yozgat İl Özel İdaresi makine parkını genişletiyor. Yozgat cumhuriyet meydanında yeni alınan iş makineleri tanıtıldı.  Yozgat cumhuriyet meydanında, İl özel İdaresi tarafından yeni alınan 26 iş makinesi Yozgat halkının hizmetine sunuldu. Yapılan törene Ak Parti’nin 4 Yozgat milletvekili tam kadro katıldı.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2016 Pazar 13:23
Yozgat İl Özel İdaresi'ne 26 İş Makinesi Takviyesi

 Yozgat İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından alınan 10 kamyon, 8 Grayder ve diğer iş makineleriyle birlikte 26 araç düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

TÖRENDE KİMLER VARDI?

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, Belediye Başkanı Kazım Arslan İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASI VALİ YAZICI’DAN

Törenin açılış konuşmasını yapan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, il özel idaresinin özellikle köylerde kullanılmak üzere 26 araç alındığını belirterek, "Bu gün bu araçları ilçelerimize teslim ediyoruz. Bu araçlarımız ilçelerimizdeki şantiyelere hareket edecekler. Bugüne kadar Yozgat Valiliği olarak özellikle 2006 yılından itibaren il özel idaremizin hizmetine sunulmak üzere 130 araç alındı. Valiliğimiz döneminde ise 55 tanesi satın alındı" dedi.

YOZGAT’A NE YATIRIMLAR YAPILDI?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve milletvekillerinin destekleri ile Yozgat'ın, merkezi hükümetten ve devletten alacakları paylar itibariyle çok ciddi manada pay aldığını ifade eden Vali Yazıcı, " Bu araçlarla köy hizmetleri hizmetindeki halkımızın hizmetindeki araçlarımızın yüzde 90'a yakını yenilemiş durumdadır. Bugünkü araçlarımızın 10 kamyon 8 grayder, kazıcı ve yükleyiciler bulunmaktadır. Bir kamyon 300 bin lira, bir grayder ise 500 bin lira değerindedir. 2002 yılından bugüne kadar ilimizde bin kilometre ati kaplama asfaltı 2 bin 552 kilometreye çıkarmış durumdayız. Yenilen ve yeniden yapılan asfaltları bu rakama ilave ettiğimizde 4 bin 600 kilometre asfalt yapmıştır. Yozgat'ımızın 567 köyünün tamamında şebekeli içme suyumuz var. Yine 2002 itibariyle 30 adet olan kanalizasyonu olan köy sayısı bugün 490'a ulaşmış durumda geri kalanların durumu da ya coğrafi durum yada nüfus azlığından yapılamamıştır. Çocuk oyun parık 450'ye ulaştı. 567 köyümüzün 500'ünde taş kaplama işi başlamış durumdadır. İl özel idaresinin 300'ü aşkın işçisi 125 memuru ile köylerimizin tamamında ciddi işlerimizi sürdürmektedir. Bugün artık ödeneğimiz yok, akaryakıtımız yok, parçamız yok gibi hiçbir mazeret ileri sürülmemektedir. Teşkilatımız, müdürlüğümüz, genel sekreterliğimiz hizmete devam etmektedir" diye konuştu.

Türkiye'nin geliştiğini bununla birlikte Yozgat'ın da geliştiğini vurgulayan Vali Yazıcı, alınan araçların hayırlı olması dileklerinde bulundu.

ADALET BAKANI BOZDAĞ TEŞEKKÜR ETTİ

Daha sonra konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ilçelere dağıtımını yapılacak araçların Yozgat'a ve ilçelerine hayırlı olması dileklerinde bulunarak, "Burdan yola çıkan bu araçlar Yozgat'ımızın her bir ilçesinde her bir köyünde vatandaşımızın hizmetinde olacak. Onların sorunlarını çözmede çalışacak ve Yozgat'ımızı geliştirmek ileri götürme konusunda büyük bir değişime vesile olacaktır. Bu vesile ile eserlerin Yozgat'a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından araçlar ilçelere tek tek gönderildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık