Ana Sayfa Ekonomi Yozgat İl Özel İdaresi’nden Tarım Açıklaması

Yozgat İl Özel İdaresi’nden Tarım Açıklaması

İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, Yozgat Yenigün Gazetesi’ndeki dün ‘Tarım es geçilir mi?’ başlığı ile yayınlanan habere cevap verdi.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2016 Pazar 14:16
Yozgat İl Özel İdaresi’nden Tarım Açıklaması

Nüfusunun yüzde 75’inin tarım ve hayvancılıkla geçinen bir il olduklarını ve bu nedenle de ikinci plana atma gibi bir şanslarının olmadığını belirten Şahbaz, “Biz bütçemizin yüzde 25’ini tarıma ayırdık. Ama biz ilçelere göre bütçe belirlemiş durumdayız. İlçeler durumlarını kendileri belirleyecek verdiğimiz payı kullanacaklar” dedi.

Yozgat Yenigün Gazetesi’nin 8 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan nüshasında İl Genel Meclisi’nin tarıma pay ayırmadığına yönelik ‘Tarım es geçilir mi?’ başlığıyla yayınlanan habere cevap Meclis Başkanı Halil Şahbaz’dan geldi.

BÜTÇE PAYLARA BÖLÜNDÜ

İl Özel İdare kanalı ile il merkezi ve ilçelere yapılacak olan yatırımların belirlendiğini ve buna göre de paylara bölündüğünü belirten Şahbaz, tarımı es geçme gibi bir durumun söz konusu olamayacağını söyledi. Yozgat’ta tarımın çeşitlenmesi, çiftçinin gelirinin yükselmesi için çaba sarfettiklerini belirten Şahbaz, göreve geldikleri günden itibaren bu konuya özel önem verdiklerini söyledi.

İLÇELER KENDİ DURUMLARINI KENDİLERİ BELİRLEYECEK

Özel idare kanalı ile yatırım programının merkez ve 13 ilçeyi kapsayacak şekilde paylara bölündüğüne dikkat çeken Şahbaz, “İlçelerimiz ve merkezimiz sulama kanallarına ve tarım olarak ayrı ayrı bütçelerini oluşturdular. Tarım hiçbir zaman es geçilmedi. Tarım olarak sulama kanalları yapıyoruz. Geçen sene 500 metre sulama kanalı yaptık. 2 milyon 700 bin bütçenin yüzde 25’ini tarıma ayırdık. Diğer iller ise genel bütçe ayırmış. Biz ilçelere göre bütçeden tarıma ayırmış durumdayız” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık