Ana Sayfa Güncel Yozgat İl Özel İdaresi Makina Parkını Genişletiyor

Yozgat İl Özel İdaresi Makina Parkını Genişletiyor

İki adet ağaç sökme ve dikme makinesini Yozgat'ın hizmetine sunduklarını belirten Vali Abdulkadir Yazıcı, hastalıklı olmayan ağaçların kesilmeden yerlerinin rahatlıkla değiştirileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2014 Pazartesi 13:30
Yozgat İl Özel İdaresi Makina Parkını Genişletiyor

İki adet ağaç sökme ve dikme makinesini Yozgat'ın hizmetine sunduklarını belirten Vali Abdulkadir Yazıcı,  hastalıklı olmayan ağaçların kesilmeden yerlerinin rahatlıkla değiştirileceğini söyledi.

İl Özel İdaresi araç parkında yaptığı incelemede, ağaç sökme ve dikme makinelerinin Yozgat Spor Vadisi'ndeki peyzaj düzenlemesinde de değerlendirileceğini söyleyen Yazıcı, söküm işlemi yapılmadan önce ağaçların bulunduğu alanın toprak yapısının ve kök gelişiminin inceleneceğini, ön çalışma yapıldıktan sonra söküme uygun olan ağaçların yerlerinin değiştirileceğini ve doğaya kazandırılacağını vurguladı.

Ağacın yeni yerine dikilmeden önce çukurların açılacağını ve toprakla uyumunun sağlanması için uzmanlar gözetiminde ağaçların dikileceğini kaydeden Vali Yazıcı, makinelerin Yozgat'ın güzelliğine önemli katkısı olacağını ve yılların emeği ile yetiştirilen ağaçların tabiata kazandırılacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık