Ana Sayfa Yaşam Yozgat İl Müftü Vekili Eroğlu: Rehberimiz peygamber

Yozgat İl Müftü Vekili Eroğlu: Rehberimiz peygamber

Yozgat İl Müftüsü Vekili Süleyman Eroğlu, Mevlit Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2016 Pazar 21:28
Yozgat İl Müftü Vekili Eroğlu: Rehberimiz peygamber

İnsanlığın Peygamber Efendimiz’i iyi anlamaya, iyi tanımaya ihtiyacı olduğuna değinen Eroğlu, “Bugün, tüm insanlık Peygamberin (sas) çağlar üstü örneklik ve rehberliğine her zamankinden daha fazla muhtaçtır” dedi.

 

İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’nın dünyaya gelişinin 1445’inci yıldönümü olan Mevlit Kandili’ni kutladı.

İNSANLIK HUZUR ARIYOR

Mevlit Kandili dolayısı ile mesaj yayımlayan Eroğlu, Hz. Peygamber ile gelen vahiy ışığının bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesini diledi.  Eroğlu mesajında, “Onunla gelen vahyin ışığı gönüllerimizi bir kez daha aydınlatırken, bu ışığın bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesini, vatanımız, milletimiz, gönül coğrafyamız ve topyekûn yeryüzü ahalisi için Mevlid Kandilinin rahmet, merhamet, barış, bereket ve selamete vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

ÖRNEK ALACAĞIMIZ YEGANE İNSAN

 Bugün, tüm insanlığın Peygamberin çağlar üstü örneklik ve rehberliğine her zamankinden daha fazla muhtaç olduğunu belirten Eroğlu, “Rasûl-i Ekrem’in rehberliğini tüm insanlığa tanıtacak olanlar da hiç şüphesiz Müslümanlardır. Ancak üzülerek belirtelim ki bugün, Müslümanların en büyük sorunu örnekliklerini yitirmiş olmaları, Peygamberimizin getirdiği rahmet ve merhamet mesajını hakkıyla temsil edememeleridir. Bugün her türlü iman, akıl ve hikmetten uzak terör şebekelerinin onun yüce ismini sözde bayraklarına nakşederek verdikleri zarar, İslamofobi öncülerinin asla kabul edilemez karikatürlerinin verdiği zarardan daha az değildir” dedi.

ÇOCUKLAR GELECEKLERİNİ YİTİRİYOR

 Eroğlu, İslâm ve Müslüman Coğrafyası’nın tarihin en zor süreçlerinden geçtiğine işaret ederek, mesajına şöyle devam etti: “Bugün bütün insanlığı saran şiddet, terör, savaş, çatışma ve kaos sarmalı ile karşı karşıya bulunmaktayız. Müslümanların kanı akmaya devam etmekte; Müslümanların izzet ve onuru tarihte hiç olmadığı şekliyle bugün bizzat birbirleri eliyle yok edilmektedir. İnsanlığın vicdanını kaybettiğine acı bir şekilde şahit olmaktayız. Milyonlarca insan yerinden, yurdundan, evinden barkından, hayatından oluyor. Çocuklar umutlarını, hayallerini, geleceklerini yitiriyor. Tefrika ve cehalet bataklığına saplanıyor. Rasûl-ü Ekrem ırk, dil, renk, coğrafya ayrımı gözetmeksizin hepimizi aynı Allah’a, aynı kitaba, aynı peygambere inanan, aynı secdeye baş koyan, aynı kıblede istikameti bulan kardeşler olarak ilan etmesine rağmen; bizler, kardeşlik ahlakını unuttuk, böylesi ulvi bir değeri çoğu zaman cehalet, menfaat, kısır çekişme ve inatlaşmalara kurban eder olduk. Peygamberimiz, bizlere merhameti, şefkati, vicdanı, insafı, affı, sabrı ve hoşgörüyü öğretmesine rağmen; bizler, kendimize, ailemize, çevremize karşı bu hasletleri yitirdik. Yüreklerimiz katılaştı. Rabbimizin gönüllerimize yerleştirdiği tertemiz fıtrata tam anlamıyla sahip çıkamadık. İtiraf etmeliyiz ki İslâm dünyası, bugün, dâhili ve harici sebeplerle Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamberin mesajlarından, onun eşsiz örnekliğinin, ağızlardan gönüllere indirememekten, zihinlere, dimağlara iyice yerleştirememekten, hayata geçirilememesinden kaynaklanmaktadır.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık