Ana Sayfa Güncel Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Halil Şahbaz Oldu

Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Halil Şahbaz Oldu

38 Meclis Üyesinin tamamının oyunu alan Hacı Halil Şahbaz, Meclis Başkanı sıfatı kazanırken, bu görevi 1 yıl boyunca üstlenecek.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2014 Cuma 14:11
Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Halil Şahbaz Oldu


30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde il genel meclis üyeliğine seçilen üyeler ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesi Atatürk Anıtına çelenk sunan meclis üyeleri daha sonra İl Genel Meclis Salonunda geçti ve Meclis Başkanını seçti.

İlk toplantının Genel Meclis Başkanlığını en yaşlı üye Ahmet Başkan yaptı. AKP'den tek adayın gösterildiği başkanlık seçiminde Hacı Halil Şahbaz 38 üyesinin tamamının oyuna alarak teveccüh görürken, başkan vekilliğine ise Ali Açıkgöz ve Osman Biçer, Katip üyeliklere de Salih Deniz ve Mustafa Tekçam seçildi.

Seçim sonrası bir konuşma yapan İl Genel Meclis Başkanı Hacı Halil Şahbaz, birlik ve beraberlik içerisinde Yozgat ve Yozgatlıya en iyi hizmeti yapmak için çaba sarf edeceklerini söyledi. Hiçbir zaman parti ayrımı yapmayacaklarını vurgulayan Şahbaz, "İlimizin en ücra köşesine dahi ulaşarak hizmetimizi sunacağız. Yolu olmayan, kanalizasyonu olmayan köy bırakmayacağız. Her geçen gün modernleşen dünyamızda köylerimizi de modern hale getireceğiz" dedi.

Şahbaz, kendisini aday gösteren partililerine ve kendisini seçen meclis üyelerine teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Valiliği uyardı: İtibar etmeyin!

Yozgat Valiliği uyardı: İtibar etmeyin!

Yukarı Çık