Ana Sayfa Güncel Yozgat İl Genel Meclisi Arı Gibi Çalışıyor

Yozgat İl Genel Meclisi Arı Gibi Çalışıyor

İl Genel Meclisi, Dereçepni Köyü içme suyu hattı için 60 bin TL ek ödenek çıkartırken, bu yıl 79 kilometre köy yolu yapımını hedefine aldı.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 19:23
Yozgat İl Genel Meclisi Arı Gibi Çalışıyor

İl Genel Meclisi, Dereçepni Köyü içme suyu hattı için 60 bin TL ek ödenek çıkartırken, bu yıl 79 kilometre köy yolu yapımını hedefine aldı. Ayrıca, kapatılacak 27 beldede yerleşik 172 personelin 43 adet araç ve 196 adet iş makinesinin akıbetini de görüşen Meclis, Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapora göre hareket edecek.

İl Genel Meclisi Nisan ayı son toplantısını yaptı. İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin ilk maddesinde Boğazlıyan’a bağlı Dereçepni Köyü içme suyunu sağlayan su kaynağının yetersiz olduğundan, içme suyu konusunda sıkıntı yaşandığı ve yeni içme suyu kaynağının tespit edilerek 2014 yatırım programında ek mali programına alınması için İçme Suyu Jeotermal ve Doğal Kaynaklar Komisyonu’nca hazırlanan rapor okundu. Yapılan görüşmeler sonrasında 60 bin TL ek ödenek alınması oy birliği ile karar verildi.

KAPATILAN 27 BELDEDEN GERİYE KALANLAR NE OLACAK?

Diğer bir gündem maddesinde, 2013 yılı Köy-Des projesi kapsamında gönderilen ödeneklerle merkez ve 13 ilçede yapılan asfalt çalışmaları hakkında Altyapı ve Sanat Yapıları Komisyonu raporu okundu. Okunan raporda 2013 yılında 10 milyon 898 bin TL ödenek ile 125 km yol yapıldığı, 79 km yolun ise 2014 yılı gerçekleşmesi hedeflendiği belirtildi. Rapor oy birliği ile kabul edildi.

Bu yıl içerisinde kapatılarak il özel idaresine bağlanacak olan belde belediye başkanlıklarının personel durumu, makine parkı, iş makineleri ve binek araç durumlarının tespiti amacıyla Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, 27 adet beldenin kapatılacağı belirtilerek, bu beldelerde 172 personelin bulunduğu, makine parklarında 43 adet araç, 196 adet ise iş makinesi bulunduğu bildirildi. Rapor oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık