Ana Sayfa Ekonomi Yozgat için tarihi gün! Geri sayım başladı

Yozgat için tarihi gün! Geri sayım başladı

Yozgat’ın marka şehir olma yolunda hayata geçirilen projelerden en önemlisi olan Hava limanı için geri sayım başladı.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2018 Cumartesi 23:40
Yozgat için tarihi gün! Geri sayım başladı

AK Parti hükümetinin Yozgat için uzun yıllardır gündemde tuttuğu hava limanının temeli düzenlenecek törenle atılacak.

Yozgat’ın en önemli yatırımlarından birisi olan hava limanının temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Ahmet Arslan’ın katılımlarıyla 3 Haziran 2018 Pazar günü Saat: 13.00’de gerçekleştirilecek.

HEDEF 2023’E BİR ADIM DAHA

Yozgat’ın AK Parti iktidarında umutla beklediği hava limanı nihayete kavuşuyor. Hava limanı ihalesinin ardından yer teslimi ile birlikte çalışmalara başlayan yüklenici firma tarihi gün için hazırlıklarını sürdürüyor. Yozgat-Alaca karayolu Deremum köyü yakınlarında temeli atılacak hava limanı Yozgat’ın 2023 hedefine bir adım daha yaklaşmasına etkin olacak.

AK Parti hükümetinin Yozgat’ı marka şehir yapma adına hayata geçirdikleri projelerden sadece bir tanesi olan hava limanının 2021 yılında hizmet vermesi hedefleniyor.

AK Parti il teşkilatı sosyal medya üzerinden vatandaşları tarihi güne tanıklık etmeleri için açık davette bulundu.

TSO KOMPLEKSİ TEMELİ DE ATILACAK

Öte yandan Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının temel atma töreni de 3 Haziran 2018 Pazar günü Saat: 16.00’da gerçekleştirilecek. Yozgat Ticaret ve Sanayi Kampüsü Kompleksi’nin temel atma törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Ahmet Arslan katılacak. Yozgat Ankara karayolu 1. Km Koç Emek Parkı Yanında gerçekleştirilecek temel atma törenin ardından Yimpaş AVM’de proje tanıtım ve istişare programı düzenlenecek.

YORUMLAR
  • yorum2018-06-03 12:04:02Muammer Yılmaz'

    Hayırlı olsun YOZGAT ımıza.inşallah gelip gitmek nasip olur.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık