Ana Sayfa Yozgat Yozgat İçin Kaybedecek Zaman Yok!

Yozgat İçin Kaybedecek Zaman Yok!

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu tamamlayan Yozgat Genç Sanayici İşadamları Derneği, statü kazanmasıyla birlikte varlığını hissettirmeye başladı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2014 Perşembe 14:22
Yozgat İçin Kaybedecek Zaman Yok!

Derneğin kuruluş maksadındaki önceliği, “ Yozgat’ı yaşanabilir bir kent kimliğine kavuşturmak” olarak özetleyen Yozgat Genç Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Fatih Doğmuş, “işçisiyle memuruyla sivil toplumun önde gelen kuruluşlarıyla derneklerimizle partilerimizle üniversitemizle ilçelerimizle beldelerimizle gelin bir olalım. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Yozgat’ın kaybedecek zamanı kalmadı” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu tamamlayan Yozgat Genç Sanayici İşadamları Derneği, statü kazanmasıyla birlikte varlığını hissettirmeye başladı. Yozgat’ın kalkınmasında faydalı olabilmek adına Yozgat Genç Sanayici İşadamları Derneği’ni kurduklarını bildiren Başkan Fatih Doğmuş, “sanayisi ve ticaretiyle Anadolu’nun göz bebeği olan Yozgat’ın göç vermeyen; ama sürekli göç alan bir kent olacağı hayaliyle çıktığımız bu kutlu yolda maksadımız, koltuk sahibi olmaktan öte, Yozgat’ın geleceğini oluşturan gençlerin ön planda olduğu platformlarla Yozgatlı genç iş adamlarının birlik ve beraberliğini sağlayarak, Yozgat’ın kalkınmasında faydalı olabilmektir” dedi.

Derneğin kuruluş maksadındaki önceliği, “ Yozgat’ı yaşanabilir bir kent kimliğine kavuşturmak” olarak özetleyen Yozgat Genç Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Fatih Doğmuş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ticaretiyle pazarıyla göç veren kimlikten uzak tutarak, vizyon sahibi gelecek vadeden ve projeler üreterek yatırımını Yozgat topraklarına yapan gençlerle birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek şehrimizin geleceğini korumaktır. Sivil toplum kuruluşlarının kuruluş gayesi de bunu gerektirmektedir. Halkıyla bütünleşen bir sivil toplum kuruluşunun en önemli ilkesi sorun ve önerilerin resmi kurum ya da ilgili mercilere temasıyla çözüm noktasına ulaşabilmesidir. Gelişen ve büyüyen Türkiye’de Yozgat’ımızın mevcut konumunu düşündüğümüzde hepimizin ortak düşüncesi hüzündür. Kalkınmanın ve büyümenin temel hedefi bir olmaktır, birlikte Yozgat olmaktır. İlçelerimizle beldelerimizle şehir merkeziyle bütünleşip, ortak görüşte Yozgat’ın hakkını savunabilmektir. Yıllardır süre gelmiş kavgalardan, nifak tohumlarından, dedikodu ve gıybetten uzak, güzel memleketimizin kıymetli havasıyla birlikteliğimizi, kardeşlik bağımızı birleştirelim ve işçisiyle memuruyla sivil toplumun önde gelen kuruluşlarıyla derneklerimizle partilerimizle üniversitemizle ilçelerimizle beldelerimizle gelin bir olalım. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Yozgat’ın kaybedecek zamanı kalmadı.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık