Ana Sayfa Yozgat Yozgat halkı seyirci kalmadı!

Yozgat halkı seyirci kalmadı!

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde yürütülen  ‘Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’ adlı kampanyaya Yozgat halkı seyirci kalmadı.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2016 Cumartesi 09:27
Yozgat halkı seyirci kalmadı!

İyilik yapma konusunda hep örnek olan, vatanseverlik duygularını hep gösteren Yozgat halkı, Türk’ün birliğine, dirliğine el uzatanların ellerini kıran, güzel vatanımıza kasteden hainlere göz açtırmayan, bu mücadelede Şehit olan Kahramanlarımızın ailelerinin, terör mağdurlarının ve Bayırbucak Türkmenlerinin sıkıntılarına merhem olmak için başlatılan kampanyaya tam destek olması bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde yürütülen  ‘Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’ adlı kampanyaya Yozgat halkı tam destek verdi.

YOZGAT HALKI DUYARSIZ KALMADI

Kampanya ile ilgili ilgi veren Yozgat Müftü Vekili Süleyman Eroğlu, kampanyanın şehit yakınları, terör mağdurları ve Bayırbucak Türkmenlerini kapsadığını kaydetti. Eroğlu, Türkiye genelinde başlatılan kampanya ile ilgili olarak geçtiğimiz Cuma günü Yozgat genelinde ilçeler ve köyler de dahil olmak üzere bir çalışma düzenlediklerini ve Cuma çıkışı vatandaşları bu kampanyaya destek olmaya davet ettiklerini söyledi. 

SADECE MADDİ YARDIM KABUL EDİLİYOR

Kampanyanın sadece maddi yardım talebi olarak düzenlendiğini anlatan Eroğlu, “Cuma çıkışında vatandaşlarımız kampanyaya büyük ilgi gösterdi. Ciddi anlamda bir yardım toplandı. Toplanan yardımın meblağı şuan belli değil, çünkü yardımlar gelmeye devam ediyor. Yozgat yardım notasında çok hassas bir şehir. Zaten beklenen bir kampanyaydı. Bu nedenle daha fazla ilgi olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.  Eroğlu, ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kampanya için 5601 kısa mesaj hattının da bulunduğunu buraya ‘Yara Sar’ şeklinde mesaj göndererek 10 lira destek olunabileceğini dile getirdi.  Bunun yanı sıra bankalarda da yardım kampanyası için hesap açıldığını anlatan Eroğlu, isteyenlerin bankaya gidip, kampanya ismini belirterek istedikleri kadar yardımda bulunabileceklerini sözlerine ekledi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık