Ana Sayfa Güncel Yozgat ESOB yaşanan terör olaylarını kınadı

Yozgat ESOB yaşanan terör olaylarını kınadı

Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ortak bir deklarasyonla terör olaylarını kınadı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2016 Çarşamba 12:28
Yozgat ESOB yaşanan terör olaylarını kınadı

 Beraberinde Oda Başkanları olduğu halde objektifler önünde görüntü veren Birlik Başkanı Latif Altın, “ Ülkemiz kuşatma altında. Biz esnaflar olarak her zaman devletimizin, milletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Nereden gelirse gelsin terörü lanetliyoruz” dedi.

Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Latif Altın, tüm oda başkanları adına yaptığı açıklamada ülke genelinde yaşanan terör saldırılarını kınayarak teröre karşı tepki göstermek ve şehitleri anmak için bir arada olduklarını söyledi.

ESOB binasında gerçekleştirilen programda, yaşanan terör olaylarını lanetleyen Başkan Altın, tüm oda başkanları adına yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bir araya gelme nedenimiz, ülkemizde son günlerde meydana gelen terör olaylarıdır. 13 ilçe ve merkezde bulunan tüm oda başkanlarımızla ülkemize düzenlenen saldırılara karşı tek vücut durduğumuzu duyurmak istiyoruz. Yapılan saldırılar kimden ve nereden gelirse gelsin, her zaman olduğu gibi Türk esnafı  da saldırılara karşı çıkmıştır. Bir kalkışma girişiminde Türk esnafı kepenklerini hiç kapatmamıştır. Canlarını ortaya koyarak 24 saat nöbet tutmuşlardır. Bundan sonra da nöbet tutmaya devam edeceklerdir. Bugün de aynı duyarlılıkla bir aradayız. Bugün birlik günüdür. Biz başka milletlere benzemeyiz. Ülkemiz kuşatma altında. Biz esnaflar olarak her zaman devletimizin, milletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Canımız çok yanıyor ama canımızın yanması, korkuyoruz anlamına gelmiyor. Bu acılar bizi birleştiriyor ve bütünleştiriyor. Hepimizin başı sağ olsun ülkemizin başı sağ olsun.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan aşı çağrısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan aşı çağrısı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık