Ana Sayfa Yozgat Yozgat Emniyetinden Örnek Proje

Yozgat Emniyetinden Örnek Proje

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin suç ortamından uzak tutulması amaçlanıyor.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2014 Pazartesi 23:52
Yozgat Emniyetinden Örnek Proje

Emniyet Genel Müdürlüğü, geleceğimizin teminatı gençlerimizin suç ortamından uzaklaştırılmaları, hayatlarındaki hedeflerine ulaşmalarında yeni vizyon ve bakış açıları kazandırmak suretiyle, topluma ve ailelerine faydalı birer birey olmalarına yardımcı olmaları amacıyla örnek bir projeye imza attı. Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Asayiş Dairesi Başkanlığı ve Türkiye İzcilik Federasyonu ile ortaklaşa yürütülen 'Kardeşiz Projesi' kapsamında 11-14 yaş arası gençler, doğal yaşam alanlarında faaliyetlerde bulunacak.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü öncülügünde uygulanacak proje 2-9 Eylül tarihleri arasında uygulanacak ve çocuklar Bolu, Çanakkale ve İstanbul illerinde izcilik faaliyetlerine katılacak.

KARDEŞİZ PROJESİ BAŞLIYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce; 11-14 yaş arasındaki çocuklar, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Asayiş Dairesi Başkanlığı ve Türkiye İzcilik Federasyonu ile ortaklaşa yürütülen 'Kardeşiz Projesi'  kapsamında 8'er günlük 4 dönem halinde, toplam 16 ili kapsayan Bolu, İstanbul ve Çanakkale illerine yönelik izcilik kampı ve gezi faaliyetlerine katılacak. Bu kapsamda; Yozgat ilinin de içinde olduğu 4. Grup 2-9 Eylül 2014 tarihlerinde söz konusu illerde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü öncülüğünde okul idareleri tarafından belirlenen 11-14 yaş aralığındaki 40 öğrenci ile projeye iştirak edecek.

GENÇLERİN SUÇ ORTAMINDAN

UZAK TUTULMALARI AMAÇLANIYOR

Emniyet Müdürlüğü olarak yaptığımız çalışmalarda geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bu tip sosyal ve kültürel etkinliklere dahil edilerek gelişimlerine olumlu yönde katkılar sağlamak, hayatlarındaki hedeflerine ulaşmalarında yeni vizyon ve bakış açıları kazandırmak suretiyle, topluma ve ailelerine faydalı birer birey olmalarına yardımcı olmak, bu sayede suç ortamlarından uzak tutmak amaçlanmaktadır. 

Gençlerimiz, yapılacak bu proje sayesinde şehrin monotonluğundan kurtulacak, takım çalışmalarında bulunacak ve birlikte doğal yaşam alanlarında hayatlarını idame etmelerini öğrenmeleri sağlanacaktır.

Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan tüm bu çalışmalar ile ilimizde güven ortamının tahsis edilmesi, vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamalarının sağlanması temel amaçtır. Özellikle gençlerimize yönelik bugüne kadar yapılan etkinlikler ile onları korumak ve kollamak, onları alternatif ilgi alanlarına yönlendirmek, bu sayede de suç ortamından uzak durmaları sağlanmış, bundan sonraki faaliyetlerde de bu tecrübeler değerlendirilerek gençlerimiz en büyük önceliğimiz olacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık