Ana Sayfa Yozgat Yozgat Emniyeti Uyuyor Mu?

Yozgat Emniyeti Uyuyor Mu?

Yozgat’ta zaman zaman ortaya çıkan sorumsuzluk örnekleri, toplumdaki insan yaşantısını engellemeye yetiyor da artıyor.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2014 Çarşamba 21:12
Yozgat Emniyeti Uyuyor Mu?
 İşte onlardan bir tanesi, tam da engelli geçişinin önüne sorumsuzca park edilmiş bir otomobil, o otomobilin bulunduğu güzergahtan geçemediği için engelliliğini iki kez hisseden tekerlekli sandalyede iki vatandaş!

Kent merkezinin en işlek caddesi olan Lise Caddesi’nde görme ve yürüme engelliler için düzenlenmiş kaldırımın bitiş noktasına kuralsızca park edilen otomobil yüzünden tekerlekli sandalyesi ile kaldırımdan inemeyen engelliler bu duyarsızlığa isyan etti.

Engellilerin Yozgat şehir merkezinde yaşadığı bu mağduriyeti fotoğraflayarak sosyal paylaşım sitesinden yayınlayan vatandaş, engelliler için biraz daha duyarlı olunması gerektiğinin mesajını verdi.

Kuralsızca park edilen otomobilin mağdur ettiği engelliler ise; “Sürekli karşılaştığımız engellerden bir tanesi. Yozgat’ta özellikle otomobil parklarında engelliler olarak bu sorunu her zaman yaşıyoruz. Bu engeller sadece bize değil tüm insanlara. Her insan bir kuralsızlığa tepki gösterse bu gün hayatımızı engelleyen bu sorunlar tekrarlanmayacak” ifadeleri ile tepkilerini dile getirdi.


Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık