Ana Sayfa Yozgat Yozgat Eğitimine Hayırlı Yatırım

Yozgat Eğitimine Hayırlı Yatırım

Bakan Bekir Bozdağ imam Hatip Lisesi, ortaokulu ve yurt binasının temellerini attı.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 00:25
Yozgat Eğitimine Hayırlı Yatırım

Yozgat’ta bin 500 öğrencinin eğitim göreceği, 22 milyon liraya mal olacak 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu, 24 derslikli lise ve 296 yataklı yurt binasının temel atma töreni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Abdulkadir Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleşti. Rönesans Holding tarafından yapımı üstlenilen okulların gelecek eğitim öğretim yılında hizmete girmesi bekleniyor.

Son yıllarda yapılan tüm yatırımlara rağmen okul ve derslik açığı süren Yozgat’ta dün üç eğitim yatırımının temeli atıldı.

İMAM HATİP LİSESİ VE

YURT TEMELİ ATILDI

Kent Park yolunda bulunan ve daha önce sentetik saha olarak kullanılan hazineye ait olan bölgede yapılacak olan 24 Derslikli İmam Hatip Orta Okulu, 24 Derslikli İmam Hatip Lisesi ve 296 Yataklı Yurt Binası inşaatının temel atma törenine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katıldı. Törende konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, eğitimin önemli olduğunu belirterek kaliteli bir eğitimle Türkiye’nin güçlü bir ülke haline gelebileceğini kaydetti.

Ortaöğretime önem verdiklerini anlatan Bozdağ, “Yozgat imam hatip lisesi ve ortaokulunun temelini atıyoruz. Bu eser Yozgat için büyük bir eser. Rönasans Holding’e Yozgatlılar adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yozgat’taki okulların yeniden ele alındığı, onarımlarının yapıldığını ve ihtiyaç olan yerlere de yeniden okul yapıldığını anlatan Bozdağ,  “Yakın zamanda Endüstri Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi’ni de yeniden yapacağız. Büyük ve modern bir okulu Yozgat’ımıza kazandıracağız” diye konuştu.

YOZGAT’A GÜZELLİK KATACAK

Vali Abdulkadir Yazıcı ise imam hatip lisesinin Yozgat’a inci tanesi gibi güzellik katacağını belirterek, güzel bir eserin Yozgat eğitimine kazandırılacağını vurguladı.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, Şehir Hastaneleri’nin imza töreninde Rönesans Holding’ten Yozgat’a  İmam Hatip hediye etmesi yönündeki taleplerinin olumlu karşılandığını ve bugün temelinin atıldığını anımsatan Yazıcı, “Bu eser 22 milyon liraya mal olacak büyük bir eser. İçerisinde Yozgatlı  bin 500 evladımız imam hatip eğitimi alacak. Buradan mezun olacak öğrencilerimiz ve farklı kademelerde en güzel şekilde ülkesine, devletine milletine hizmet edecekler. Tabi hem ortaokul hem de liseden oluşan bu okulumuz yine mimarisiyle de hergün değişen ve güzelleşen  Yozgat’ımıza ayrı bir güzellik katacak” dedi.

EĞİTİME YATIRIMLAR SÜRÜYOR

Vali Yazıcı, Şehir Hastanesi, Spor Vadi ve Hükümet Konağı’nın inşaat çalışmalarının sürdüğünü  Tarihi Yozgat Lisesi’nde de onarımın devam ettiğini belirterek “Okulumuzun kısa sürede bitirilip hizmete açılması hepimizin beklentisi ve rüyasıdır. İmam hatip liselerimiz hem fen ilimlerinin hem de dini ilimlerin beraber okutulduğu güzel mekanlardır. Son yıllarda en donanımlı şekilde imam hatiplerimiz yaygınlaşıyor. Yozgat merkez imam hatip lisesi inşaatımız ve diğer ilçelerimizde lise inşaatlarımızda kısa zamanda tamamlanarak Yozgat eğitimine ciddi katkılarda bulunacaktır. Bu eserin ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yapılan duanın ardından Adalet Bakanı Bozdağ, Vali Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ile il protokolünün katılımı ile imam hatip kompleksinin harç butonuna temeli atıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık