Ana Sayfa Yozgat Yozgat Ecdadını Unutmadı! Bakın Ne Yapacak!

Yozgat Ecdadını Unutmadı! Bakın Ne Yapacak!

Geçtiğimiz hafta belediye personeli ve birkaç gönüllü vatandaştan oluşturularak kurulan Yozgat Belediyesi Mehter Takımı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:23
Yozgat Ecdadını Unutmadı! Bakın Ne Yapacak!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Celal Atik Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren Belediye Mehter Takımını ziyaret ederek çalışmaları yerinde izledi. Mehter takımı kurma çalışmasının uzun süredir kafasında yer aldığını belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, mehteran ekibinin kısa sürede ortaya koyduğu performanstan etkilendiğini dile getirdi. Mehter takımının kurulması aşamasından bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirten Başkan Arslan ekibin kendini geliştirerek daha iyi olacağını söyledi. Belediye olarak bu tür kültürel etkinlikleri de hayata geçirmek istediklerini belirten Başkan Arslan tamamen gönüllük prensibi ile ortaya çıkan mehter takımı üyelerini tebrik etti.

YOZGAT’A VEFA BORCUMUZ VAR

Yozgat’a vefa borcunu ödediğini belirten Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Biz istiyoruz ki Yozgat her yönüyle, gerek fiziki, gerek sosyal gerekse kültürel alanda bambaşka bir şehir olsun. Bu noktada hepimizin zerine bir takım görevler düşüyor. Bunu bir gönüllük, bir vefa borcu olarak kabul edin. Bu işin daha iyi imkanlarla yapılmasını elbette isteriz. Mehter takımımız kurulalı çok kısa bir süre olmasına rağmen gerçekten önemli bir yol kat etti. Ben bu kadar kısa sürede bu kadar önemli bir yol kat edileceğini tahmin etmiyordum. İnşallah yapılacak olan çalışmalarla daha iyi noktalara gelinecek. Ramazan ayında da mehter takımımız birkaç tane konser verecek. Bu vesile ile Yozgat’ın sosyal hayatına bir katkımız olacaktır. Herkes bilsin ki ben bu işin devamlı olmasını istiyorum. Hatta mehter takımımız öyle bir noktaya gelsin ki her ile gidip oralarda konserler versin, programlara katılsın. Geçenlerde Yozgat’ta bir program oldu ve Osmaniye’den buraya mehteran geldi. Veya biz bazen ilçelerden talep etmek durumunda kalıyoruz” YOZGAT’IN NEDEN MEHTER TAKIMI OLMASIN Arslan açıklamasını şu şekilde tamamladı, “Mehter bizim kültürümüzün öneli olgularından bir tanesi. Olmazsa olmaz olgularından birisi. Bunu biz neden Yozgat’ta kendimiz yapmayalım. Yapmamamız için önümüzde hiçbir engel yok. Ben de bu yaştan sonra Yozgat’a borcumu ödemeye çalışıyorum. Yozgat’a kalıcı eserler bırakmaya çalışıyoruz. Mehter takımımız olağan hızıyla çalışıyor. Önümüzdeki günlerde de kendini iyiden iyiye geliştirecek. Bir an önce de meydana çıkmak için sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu. Mehter takımı çalışmasına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Kazım Arslan, takımın Yozgat’ın yüz akı olacağını söyledi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vali Polat Yozgat’ta gönülleri fethetmeye devam ediyor

Vali Polat Yozgat’ta gönülleri fethetmeye devam ediyor

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık