Ana Sayfa Spor Yozgat Bu Habere Kitlendi!

Yozgat Bu Habere Kitlendi!

Şefaatli Belediyespor kongresinde Yozgatspor’un geçici yönetimi belirlenecek.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2015 Salı 12:32
Yozgat Bu Habere Kitlendi!

Yozgatspor’un her konuda sorunsuz, halkla kucaklaşan bir yapıya kavuşturulması, altyapısı, yönetimi ile örnek bir kulüp olması için atılan adımların en önemlilerinden biri bugün gerçekleştirilecek. Yozgatspor’un yerine BAL Ligi’ne çıkan Şefaatli Belediyespor’un yönetimi, 1959 Yozgatspor’un geçici yönetimini belirlemek için bugün bir araya gelecek ve böylece yeni takımın temelleri de atılmış olacak.

Yeni takımını bekleyen Yozgat taraftarı gözünü bugün Şefaatli Belediyespor’un yapacağı kongreye çevirdi.

KONGRE BUGÜN YAPILACAK

Yozgatspor’un ligden düşmesinin ardından BAL Ligi’ne yükselen ancak isim değişikliğinin ardından bu ligde oynama hakkını yeni kurulacak olan 1959 Yozgatspor’a bırakacak olan Şefaatli Belediyespor Yönetimi bugün kongreye gidecek. Geçici yönetimi bu kongrede oluşturulacak olan takımın çok uzun süre geçmeden yapılacak ikinci kongrede isim değiştirildikten sonra yol haritası ve kimlerin konsorsiyuma destek vereceği belirlendikten sonra transfer çalışmaları için start verilecek.

Yozgatspor’un yerine BAL Ligi’ne yükselen ve ismi yapılacak ikinci bir tüzük değişikliği ya da kongrede 1959 Yozgatspor olarak değişecek olan Şefaatli Belediyespor’un mevcut yönetimi, yapacakları kongrede yönetimin değiştirilmesi için teklif verecek. Tek gündem maddesi üzerinde bir araya gelecek olan Yönetimin yapacağı kongre sayesinde yeni takım için temel atılmaya başlanacak.

SÜREÇ UZAMAYACAK

Belediye Başkanı Kazım Arslan, yönetim değişikliğinin ardından ikinci bir kongre yaparak takımın isminin değiştirilmesi için karar alacaklarını ve bu kongreyi fazla geciktirmek istemediklerini söyledi. Hedeflerinin Yozgatspor’u her konuda örnek bir kulüp yapmak olduğunu, yönetim anlayışındaki esasları da burada da uygulayarak sporu yeniden ayağa kaldırmak istediklerini ifade eden Arslan, bunun yönetim dahil tüm dinamikleri kapsayacağını ifade etti. Takımı yeniden üst liglere çıkarmak için verilecek mücadeleye tüm Yozgat halkının da destek vereceğinden şüphesinin bulunmadığını belirten Başkan Arslan, “Önümüzde hızla yürütmemiz gereken bir süreç var ama biz sağlıklı kararlar alarak uygulamaya koymak istiyoruz. Takımımızın Yönetimiyle, teknik heyeti, taraftarı ile örnek bir kulüp olması için çaba harcayacağız. Bunu başaracağımızdan kuşkumuz yok” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık