Ana Sayfa Yozgat Yozgat Birlik Oldu! İşte Yeni Başkan

Yozgat Birlik Oldu! İşte Yeni Başkan

Bursa’da faaliyet gösteren ve amacı Bursa’da yaşayan Yozgatlılar arasında birlik beraberliği sağlamanın yanında orada yaşayan Yozgatlı işadamlarının çeşitli faaliyetler vesilesi ile dikkatlerini memleketleri olan Yozgat’a çekmek olan Bursa’daki beş dernek bir ilki gerçekleştirdi birleşerek federasyon oldu.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 19:29
Yozgat Birlik Oldu! İşte Yeni Başkan
İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere pek çok ilde ve yurt dışında bulunan Yozgatlılar dernek ve federasyonları, bulundukları ilde Yozgatlılar arası birlik ve beraberliği sağlamak adına gayret sarf ediyor.  Bu birlik ve beraberliklerini, pekiştirmek adına bir federasyon oluşum haberi de Bursa’dan geldi.

Yaklaşık 7 aydır Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yeni başkanı olarak görevini sürdüren Yozgatlı genç iş adamı Serhat Baran, kısa zamanda Bursa’da faaliyet gösteren Yozgatlı dernekleri bir çatı altında toplamayı başardı ve Bursa Yozgatlılar Federasyonu kurdu.

Bursa’da doğalgaz enerji sektöründe hizmet veren ve kendisi de aynı zamanda halk müziği bölümü konservatuarı mezunu olan genç iş adamı Serhat Baran, sosyal kültürel faaliyetlerin birleştirici etkisinden de hareketle Bursa’da yaşayan Yozgatlıların sosyal yaşam kültürlerinin gelişmesine önemli katkı sağlayan faaliyetleri ile dikkat çekti. Gayretleri ile Bursa Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin adından söz ettiren Başkan Serhat Baran,  Bursa’daki Yozgat Akdağmadenliler Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Akdağmadeni Gökdere Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği, Muşallikalesi Köylüleri Sosyal Yardımlaşma Derneği, Bursa Yozgatlılar İl ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin birleşmesi ile Bursa Yozgatlılar Federasyonu kurdu. Federasyonun Başkanlığı da Serhat Baran yürütecek.

Bursa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Serhat Baran Bozok Tv’ye yaptığı açıklamada, düzenleyecekleri sürmeli gecesine tüm Yozgat halkını da davet etti ve şöyle konuştu; “ Yıllardır hep birlik ve beraberliğin öneminden söz ediyorduk. Bu birlik ve beraberliği taçlandıracak bir şeyler yapalım istedik ve nihayetinde Bursa Yozgatlılar Federasyonu kurduk. Federasyonumuz gerek siyasi gerekse sivil toplum örgütleri ile vatandaş arasında adeta bir köprü vazifesi yapacak ve Yozgat’ın sorunlarının çözümlenmesinde il dışında yaşayan Yozgatlıların yapabilecekleri konusunda gayret gösterecektir. Bu gayretimizin sonucunun Yozgat’a yatırım olarak dönmesi öncelikli hedefimizidir. Yine amacımız Bursa’da yaşayan Yozgatlılar arası birlik ve beraberliği sağlamak, bunun yanında pek çok sosyal sorumluluk projeleri ile bilincin artmasına katkıda bulunmaktır. Federasyonumuzun kuruluşunda yer alan Bursada’ki Yozgatlı 5 derneğimizin yöneticilerine de teşekkür ediyor ve bu birlikteliğin amacına ulaşması noktasında herkesin gereken hassasiyeti göstereceğine de yürekten inanıyorum” diye konuştu.

OĞUZ YILMAZ KONSER VERECEK

3 Eylül 2014 tarihinde kurulan Federasyonun ilk sosyal kültürel etkinliği de 27 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Sürmeli Gecesi olacak. Sanatçı Oğuz Yılmaz’ın sahne alacağı ve akşam saat 19.30’da Bursa Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek olan gecenin sunumunu sunucu Yasemin Doğru yapacak.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2021 Yozgat ve ilçeleri hava durumu

Yozgat ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak? 26 Ocak 2021 Yozgat ve ilçeleri hava durumu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık