Ana Sayfa Güncel Yozgat bir kez daha kanıtladı! Tek yürek oldu

Yozgat bir kez daha kanıtladı! Tek yürek oldu

15 Temmuz darbesine 13 dakikada tepki veren Yozgat’ta Afrin operasyonu sonrasında da siyasi partiler, STK’lar, işadamları ve vatandaşların Kahraman ordumuza sahip çıkması, operasyona destek verici açıklamaların birbiri ardına yapılması, Vatan sevgisinin ne denli yüksek olduğunun da kanıtı oldu.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2018 Çarşamba 10:40
Yozgat bir kez daha kanıtladı! Tek yürek oldu

Yozgat’ta Afrin operasyonu ile ilgili tek bir çatlak sesin çıkmaması memnuniyet verici olarak karşılandı. Teröre karşı verdiği mücadele ile hep en ön safta yer alan ve böyle bir süreçte Milli birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergileyen, 15 Temmuz darbesine 13 dakikada tepki veren Yozgat’ta siyasi partiler, STK’lar, işadamları ve vatandaşların aynı düşünceleri paylaşıp, Kahraman ordumuza sahip çıkması, operasyona destek verici açıklamaların birbiri ardına yapılması, Vatan sevgisinin ne denli yüksek olduğunun da kanıtı oldu.

Milli ve manevi konularda zaman zaman duyarsız kalsa da yine de Türkiye’nin örnek teşkil eden illerinden biri olan Yozgat’tan Afrin’e yönelik yapılan operasyon sonrasında tek bir çatlak ses çıkmadı.

YOZGAT TEK YÜREK

Vatan ve millet sevgisi en üst düzeyde olan ve bunu teröre karşı verilen mücadelede, 15 Temmuz’da hep gösteren Yozgat, Afrin operasyonu sırasında adeta tek yürek oldu. Vali Kemal Yurtnaç imzasıyla yayınlanan işyerlerine bayrak asma kampanyasına tam destek verilirken, siyasiler, oda başkanları, işadamları hep aynı ağızdan yapılan operasyona destek açıklamaları yaptı.

FİKİRLER AYNI

15 Temmuz darbesine karşı 13 dakikada tepkisini gösteren, askeri, polisi, vatandaşı hepsi alanlara dökülen Yozgat’ta, Afrin’de yapılan askeri operasyonun mecburi olduğuna inanan ve Türkiye’nin teröre karşı mücadelesini destekleyen açıklamaların tamamında tek bir ayrıksı cümle yer almadı. Hükümete zaman zaman bu ve bunun gibi olaylardan yüklenen muhalif parti başkanları bile neredeyse herkesten önce açıklama yaparak bu konuda tam not aldılar. Bazı işadamları ise Şehitlerin ruhuna mevlit okutturup bayrak dağıtırken Sorgun’da gönüllü askerlik için dilekçe verilmesi, Yozgat’ın vatan ve millet sevgisi konusunda taviz vermeyeceğini bir kez daha gösterdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık