Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediyesi’nin 2020 karnesi ve 2021 hedefleri

Yozgat Belediyesi’nin 2020 karnesi ve 2021 hedefleri

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 2020 yılında Yozgat Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu projeler hakkında değerlendirmelerde bulunurken, 2021 yılında yapılacak olan projeler hakkında merak edilenleri tek tek açıkladı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2020 Perşembe 23:33
Yozgat Belediyesi’nin 2020 karnesi ve 2021 hedefleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgına rağmen hizmetlerini aksatmadan sürdürmeye devam eden Yozgat Belediyesi, pandemiyle mücadele sürecine büyük katkılar sunmaya devam ediyor.

2020 yılında yapılan çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Celal Köse, ‘Pandemi bizim için bahane olamazdı. Kontrollü ve etkin bir planlama ile projelerimizi gerçekleştirirken, şehrimizi ve hemşehrilerimizi bu zorlu salgın sürecinde hijyen, temizlik ve sosyal yardımlarla desteklemeyi ihmal etmedik. İnşallah 2021 yılı salgının biteceği bir yıl olacak. Bizde hazırladığımız mega projelerimizi hızlılıkla hayata geçireceğiz. 2021 yılı Yozgat için atılım yılı olacak’ dedi.


Başkan Köse, 2020 yılında belediyemizin yaptığı çalışmaları değerlendirip, 2021 yılında yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI

2020 yılının hemen başında başlayan COVİD-19 salgınının ardından Yozgat Belediyesi olarak, alarma geçerek önleyici çalışmalara başladık. İlk olarak toplu taşıma araçları, ibadethaneler, okullar, kamu kurum ve kuruluşları, çocuk parkları, okul servisleri ve hemşehrilerimizin yoğun olarak bulunduğu alanları ilaçlayarak dezenfekte ettik.


EVDE KAL İHTİYAÇLARINIZI BİZ GETİRELİM PROJESİ

Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuzun 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın salgından daha fazla etkilendiğini açıkladıktan sonra bu vatandaşlarımızı evde tutmamızın önemli olduğunu düşünerek Türkiye’de ilk olarak “Evde Kal İhtiyaçlarını Biz Getirelim” projesini hayata geçirdik. Bu proje ülkemizde ciddi bir karşılık buldu. Yozgat Belediyesi olarak diğer belediyelerimize bu konuda öncülük etmiş olduk.


SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA TAM DESTEK

Sürecin kahramanları sağlık çalışanlarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verdik. Şehir Hastanemize maske, eldiven, kolonya, dezenfektan desteğinde bulunarak toplu taşıma araçlarımızı sağlık çalışanlarımız için ücretsiz hale getirdik.


DEZENFEKTE İSTASYONLARI

Hemşehrilerimizin dezenfektana ulaşımı ücretsiz olsun istedik. Şehrimizin birçok bölgesine ayaklı dezenfektan istasyonları yerleştirdik.


BAHAR TEMİZLİĞİ


Yine şehrimizde bir temizlik seferberliği başlatarak “Bahar Temizliği” altında Yozgat’ımızı baştan aşağı ilaçlı sularla yıkayarak dezenfekte ettik. İsteyen tüm hemşehrilerimizin apartmanlarını ilaçlayarak süreci bir hemşehrilerimizle bir bütün halinde yönettik.


GIDA VE HİJYEN PAKETLERİ

Tedbirlerin arttırılmasıyla birlikte işyerleri geçici olarak kapanan kahvehane, berber ve servis şoförü esnaflarımıza bir ailenin gerçek ihtiyaçları göz önünde bulunan gıda ve hijyen paketlerini ulaştırdık.


TEYAKKUZ SÜRÜYOR

Pandemi süreci 2020 yılının sonunda halen geçmiş değil. Ekiplerimiz bu bilinçle ilk günkü azimle gayretle çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Virüs ile mücadele ederken diğer çalışmalarımızı aksatmama adına yoğun bir mücadele içerisine girdik.


YENİ SANAYİ SİTESİ BULVARI GÖZ DOLDURDU

İlk olarak, Yeni Sanayi Sitesi’nde bin 500 metre uzunluğunda bir bulvarı şehrimize kazandırdık. Bu bulvar altyapısıyla, asfaltıyla, aydınlatmasıyla örnek bir çalışma oldu. Bu çalışmayla Yozgat Belediyesi’nin yüksek standartını belirlemiş olduk.


YENİ MEYDAN TAMAMLANDI

Belediyemizin yanında bulunan Kapalı Otopark’ın üzerine yeni bir meydan kazandırmak için kolları sıvamıştık. Hamdolsun süs havuzu, oturma alanları, peyzajı, fotoğraf çekim alanları ve dükkanlarıyla örnek bir meydan çalışmasını da tamamlayarak hizmete açtık.


ŞEYHZADE CADDESİ ESTETİK DÖNÜŞÜMÜ

Estetik dönüşüm sloganı ile marka caddeler oluşturmak için yaptığımız çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Belediye Hizmet Binamızdan Saat Kulesi’ne kadar olan bölgede önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Aydınlatmasıyla, geniş kaldırımlarıyla, altyapısıyla, peyzajıyla estetik bir caddeyi daha şehrimize kazandırdık.


ÇAPANOĞLU BÜYÜK CAMİ ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI

Belediyemizin vizyon projelerinden olan Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenleme çalışması uzun uğraşlarımızın sonunda 2020 yılı içerisinde başladı. İçerisinde 270 araçlık kapalı otopark, kültür merkezi, aşevi, sosyal alanlar ve meydan bulunacak olan projemiz Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Anayasa Komisyonu Başkanımız ve Milletvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ, Seçim İşleri Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’in destekleriyle hayata geçti.


YOZGAT BELEDİYESİ KOP EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ


Tarihi Askerlik Şubesi içerisinde Belediyemizin KOP İdaresi ortaklığıyla oluşturacağı “Yozgat Belediyesi KOP Eğitim ve Kültür Merkezi” projesine de elhamdülillah 2020 yılı içerisinde start verdik. İçerisinde Akıl ve Zeka Atölyesi, Kodlama Atölyesi, Resim Atölyesi, Müzik Atölyesi ve Kütüphane bulunan eğitim ve kültür merkezimiz Yozgat’ımıza ve gençlerimize değer katacaktır.


DİYANET VE ADALET EĞİTİM MERKEZİ YOLLARI

Hükümetimizin şehrimize kazandırdığı önemli yatırımlardan olan Diyanet ve Adalet Eğitim Merkezlerimize yakışan yollar yaparak, bu kurumlarımızın şehrimizle bağlantısını sağladık.


YENİ ÇOCUK PARKLARI VE MESİRE ALANLARI

Aşağı Çatak ve Yukarı Çatak Mahallelerimizin ortak noktasına çocuk parkı ve mesire alanı yaparak çocuk ve yetişkinlerimizin güzel vakit geçireceği alanlar oluşturduk. Yine Çamlık Milli Parkımızda bulunan, Kahvaltı Evimizin önüne de çocuk parkı yaparak pandemi sonrasına hazırlıklarımızı sürdürdük.

YOZGAT BELEDİYESİ GÜNDÜZ BAKIMEVİ VE KREŞİ

2020 yılında başladığımız bir başka çalışmamız olan Yozgat Belediyesi Gündüz Bakım Evi ve Kreşi’nin de inşasını sürdürüyoruz.

YENİ ASFALT YOLLAR VE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

Yol medeniyettir sloganıyla Eskipazar Mahallemizde Şehit Mehmet Başol Caddesi asfaltı, Bahçeşehir Mahallemizde Çamlık Bakımevi yolu asfaltı, Bilal Şahin Mahallemizde File Evler önü asfaltı, Divanlı Mahallemizde ulaşım yolu asfaltı ve taş döşemesi, Sarıhacılı Mahallemizde taş döşemesi, Çapanoğlu Mahallemizde kavşak düzenleme ve asfalt çalışmalarımızı gerçekleştirdik.


KEDİ EVLERİ VE BESLENME ODAKLARI

Sokak kedilerinin barınması ve beslenmesi için kedi evi projesini hayata geçirdik. Belediye ekiplerimiz 20 adet kedi evini şehrin muhtelif noktalarına yerleştirdi. Yine sürekli olarak sokak hayvanlarımız için beslenme odaklarına mama desteği sağlıyoruz.


AY YILDIZLI KAVŞAK ÇALIŞMASI

Şehrimizde dört yol bölgesinde bulunan kavşağa Ay ve yıldız sembollü estetik bir aydınlatma çalışması gerçekleştirdik.

GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ

2021 yılı içerisinde yer alan projelerimiz arasında bulunan Gençlik ve Kültür Merkezi Projesi, kütüphane, etüt salonları, çalışma salonları, toplantı salonları ile şehrimizin en önemli eksiklerinden birisini giderecektir.


YENİ HAL VE İŞ MERKEZİ PROJESİ

Görüntüsüyle şehrimize yakışmayan ve kullanışsız hal binasının yıkımıyla gerçekleştireceğimiz proje hem şehrimizin ortasında bulunan kötü görüntüyü ortadan kaldıracak hem de şık mimarisiyle göz dolduracaktır.

HASTA YAKINI KONUKEVİ PROJESİ (2021)


Şehir Hastanemizin karşısına inşa edeceğimiz Hasta Yakını Konukevi projesiyle de şehir dışından ve ilçelerden gelen kardeşlerimizin barınma sorunu çözerek, bu eksikliği gidereceğiz.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yozgatlı gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yozgatlı gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık