Ana Sayfa Spor Yozgat Belediyesinden Yeşil Işık!

Yozgat Belediyesinden Yeşil Işık!

Başkan Arslan, Yimpaş Yozgatspor’u alıp alamayacaklarına yönelik kararını bu hafta verecek.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 23:51
Yozgat Belediyesinden Yeşil Işık!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Kulüp Başkanı Nurullah Nurdoğan ile haftasonu yaptığı görüşmede takımı alma konusunda net bir açıklama yapmadı. Buna rağmen Yozgat’ın takımına sahip çıkmak durumunda olduklarını kaydeden ve mali müşavirlerine bir kez daha takımın mali tablosunun gözden geçirilmesini talimatını veren Arslan’ın bu yaklaşımı, belirsizliğin ortadan kalkacağına yönelik beklentileri az da olsa arttırdı.

Yimpaş Yozgatspor’un geleceğine yönelik belirsizliğin ortadan kalkması için en önemli ve sonuca en yakın toplantısı Cumartesi günü Belediye Başkanı Kazım Arslan ile Kulüp Başkanı Nurullah Nurdoğan arasında gerçekleşti.

ARSLAN OLUMLU YAKLAŞTI

Yimpaş Yozgatspor konusundaki görüşünü daha önce taraftarlara açıklayan, takımı almalarının mümkün olmadığını belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın, Cumartesi günü yapılan toplantıda biraz daha ılımlı bir tavır takındığı öğrenildi. Kulüp Başkanı Nurullah Nurdoğan’dan bir kez daha takımın durumu hakkında net bilgiler alan, mali müşavirlerini çağırarak mali durum hakkında notlar alınmasını isteyen Arslan, dosyanın iyice incelenip, kendisine durum hakkında ayrıntılı bilgi verilmesi talimatını verdi. Yimpaş Yozgatspor’u sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahip çıkıp çıkamayacaklarını, takımı devralıp, alamayacakları hakkındaki kararını bu hafta içerisinde vermesi beklenilen Kazım Arslan’ın ılımlı yaklaşımı dikkat çekti.

NURDOĞAN: “OLDUKÇA UMUTLUYUM”

Kulüp Başkanı Nurullah Nurdoğan, Belediye Başkanı Kazım Arslan ile yaptıkları toplantının çok iyi geçtiğini ifade etti. Başkanın çok olumlu yaklaştığını, takıma mutlak suretle sahip çıkılması gerektiğini belirttiğine dikkat çeken Nurdoğan, “Başkanımızın tutumu beni çok mutlu etti. Takımı kesinlikle alacaklar demek şimdilik kaydıyla mümkün değil ama en azından iyi bir adım attığımızı söyleyebilirim. Başkanımız devralmasalar bile mutlak suretle destek olacaklarını ifade etti. Biz bu takımı sağlam, Yozgat’ı kucaklayan bir yapıya devretmek niyetindeyiz. İnşallah bu anlamda attığımız bu adımı sonuca ulaştırmak en büyük beklentimiz. Başkanımızın bu konuda en iyi kararı vereceğinden kuşkum yok” diyerek açıklamalarını tamamladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık