Ana Sayfa Yozgat Yozgat Belediyesi'nden Radikal Karar!

Yozgat Belediyesi'nden Radikal Karar!

Vatandaş su sayacını ya dışarı taşıyacak ya da kartlı sisteme geçecek.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2014 Cuma 21:42
Yozgat Belediyesi'nden Radikal Karar!
Göreve geldiği günden itibaren esnafa ve vatandaşa yönelik uygulamaları ile tepki çeken Belediye Başkanı Kazım Arslan, su sayaçları ilgili yaptığı son açıklama ile doğruyu buldu. Her abonenin kartlı sisteme geçeceği şeklinde yanlış bir algı oluştuğunu belirten Arslan, “su sayaçları mutlaka değişecek şeklinde bir dayatmamız yok. İsteyen vatandaş istediği sayacı kullanmakta özgür. Kartlı sayaca geçmek istemeyen ve su saatleri evin içinde bulunan vatandaşlar su sayaçlarını dışarı alacaklar. Biz bununla alakalı el ilanı dağıttık ama bu dağıtılan ilanda yanlış anlaşılmaya mahal verecek yazılar var. Tüm sayaçların dışarı alınmasını istemiyoruz” diye konuştu.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, sonunda vatandaşı rahatlatacak açıklamayı yaptı. “Su sayaçları mutlaka değişecek şeklinde bir dayatmamız yok. İsteyen vatandaş istediği sayacı kullanmakta özgür. Kartlı sayaç kullananlar ve yeni kartlı sayaca geçecek olanlar su sayaçlarını evinin dışına çıkarmak zorunda değil. Kartlı sayaç kullanmak istemeyen ve eski sayacını kullanmak isteyenler ise sayaçlarını mutlaka dışarı çıkarmak zorundalar” diyen Arslan, daha sonra şunları söyledi:

AMAÇ SAYAÇLARI DIŞARI ÇIKARTMAK

 “Su saatleri ile ilgili vatandaşta yanlış algılama oluştu. Suyun tespitinde ciddi sıkıntılarımız olduğu için mutlaka bir çalışma yapılması gerekiyordu. Bu manada biz su saatlerinin kartlı sayaca geçmesini istiyoruz, kartlı sayaca geçmek istemeyen ve su saatleri evin içinde bulunan vatandaşlar su sayaçlarını dışarı alacaklar. Biz bununla alakalı el ilanı dağıttık ama bu dağıtılan ilanda yanlış anlaşılmaya mahal verecek yazılar var. Tüm sayaçların dışarı alınmasını istemiyoruz. Kartlı sayaç kullanmak isteyenler sayaçlarını dışarı almak zorunda değil. ‘Ben kartlı sayaç kullanmak istemiyorum, eski sayacımı kullanacağım’ diyen vatandaşlar sayaçlarını mutlaka dışarı alacaklar. Kartlı sayaç takımı ile alakalı bir zorunluluk yok ama vatandaş bu iki seçenekten birisini yapacak”

SU SIKINTIMIZ YOK

Son günlerde yaşanan su kesintilerine açıklık getiren Belediye Başkanı Kazım Arslan, şöyle devam etti:

“Son günlerde yaşanan su kesintileri bir ihmalden, arızadan ya da su sıkıntısından dolayı yaşanmıyor. Yozgat’a yetecek kadar suyumuz var ve su sıkıntımız Allah’a şükür yok. Su kesintisinin sebebi Yozgat girişinde ana borunun olduğu bölgede bir müteahhidin özensiz çalışması neticesinde ve bütün iyi niyetli uyarılarımıza rağmen bunda ısrar etmesi nedeni ile ana su borusu bir ay içinde 4 defa kırıldı. Biz de mecburen bu ana su borusunu değiştirmek zorunda kaldık. Her tadilat en kötü ihtimalle 24 saat sürüyor. Dolayısı ile bunun su kesintisi olduğu algısı uyanıyor. Dediğim gibi su sıkıntımız yok, inşaat çalışmalarında ana su borumuzu 4 defa kırdılar ve bizde bu kırılan boruyu tamir etmek için zorunlu olarak suyu kesiyoruz.

KAÇAK SU KALMAYACAK

Yozgat’ta 13 yerde su kaçağı tespiti yapıldığını ifade eden Arslan, “Daha önce yaptığımız çalışmalar neticesinde 13 yerde su kaçağı tespiti yapmıştık. Bu kaçak olan yerlerde onarım yaptık ve bu 13 yerde artık su kaçağı yok. Bir taraftan da kaçak su tespitimiz devam ediyor. Bir taraftan tespit edip bir taraftan da onarımını yapıyoruz. Hedefimiz şebekelerdeki kaçak suyun minimum seviyeye indirmek, hatta bunun önüne geçmek. Bu çalışmamızın Belediyemize önemli derecede katkı sunacağını düşünüyoruz. Yozgat’a suyun geliş maliyetini düşürebilirsek eğer su fiyatları da mutlaka ucuzlayacak. Tüm bu çalışmalarımız kaçak su kullanımını önleyerek maliyeti düşürmeye yöneliktir.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık