Ana Sayfa Yaşam Yozgat Belediyesi zabıtası bu işi görev edindi

Yozgat Belediyesi zabıtası bu işi görev edindi

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gün geçmiyor ki doğaya yiyecek bırakmasın.

Giriş Tarihi: 3 Ocak 2017 Salı 14:22
Yozgat Belediyesi zabıtası bu işi görev edindi

Geçtiğimiz hafta içerisinde iki ayrı ekiple Çamlık bölgesinde yaban hayvanlarının geçiş güzergahına yem, ekmek ve etten oluşan yiyecek bırakan ekipler, dün bu kez Topçu Köyü civarında benzer faaliyette bulundu.

Zabıta Müdürü Musa Baran, “Kar yağdığı sürece bu hizmetimize devam edeceğiz. Biraz da olsa hayvanlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.  Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, soğuk hava ile bileşen kar yağışı sebebiyle yiyecek bulmakta sıkıntı çeken yaban hayvanları için doğaya yiyecek bıraktı. Ekipler fırınlardan aldığı yüzlerce ekmeği Topçu Köyü ormanlık alanında sağa sola serpiştirdi.

Bu arada, araçlar dönüş yolunda kara saplanınca zabıtalar bir süreliğine mahsur kaldı. Mahsur kalan zabıtaların yardımına Yozgat İl Özel idaresi ekipleri yetişti. Saplandıkları yerden çıkarılan araçlar yoluna devam etti.

KAR YAĞDIĞI SÜRECE

  Kar yağdığı sürece yaban hayvanları için doğaya yem bırakmayı sürdüreceklerini belirten Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran, “Kar yağdığı zaman doğada bulunan yaban hayvanları yiyecek bulmakta zorluk çekiyor. Bu nedenle Belediye Başkanımızın talimatlarıyla fırınlardan, kasaplardan, tavukçulardan aldığımız yiyecekleri getirip doğaya bırakıyoruz. Geçen hafta da doğaya yem bıraktık. Kar yağdığı sürece bu hizmetimize devam edeceğiz. Biraz da olsa hayvanlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık