Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediyesi vatandaşlardan ihbar bekliyor

Yozgat Belediyesi vatandaşlardan ihbar bekliyor

Yozgat Belediyesi ihtiyaç sahibi insanların tespiti için vatandaşlardan ihbar bekliyor.

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2017 Çarşamba 00:01
Yozgat Belediyesi vatandaşlardan ihbar bekliyor

Ulaşılmadık tek bir mağdur bırakmamak gayreti içerisinde bulunduklarını belirten Belediyesi Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, “İhtiyaç sahibi vatandaşların tespit edilmesinde ve onlara ulaşılmasında vatandaşların desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Vatandaşlarımız 444 84 66 numaralı hattımızdan bize rahatlıkla ulaşabilirler” dedi.

Yozgat’ta ihtiyaç sahibi insanların tespit edilmesinde vatandaşlara büyük iş düştüğünü hatırlatan Yozgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik çalışmaların sürdüğünü söyledi.

 Bazı vatandaşların kış şartlarında ihtiyaçlarını gidermekte zorlandığının altını çizen Karslıoğlu, “Yozgat’ta kış sert geçiyor. Bu nedenle bazı aileler, kış şartlarında ihtiyaçlarını gidermekte zorlanıyor. Belediye olarak bu vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için ayni olarak yardımlarda bulunuyoruz. Bu yardımlar genelde yiyecek, giyecek ve yakacak oluyor. Kişilerin ihtiyaçlarına göre belediye olarak onlara yardım ediyoruz.” diye konuştu. İhtiyaç sahibi vatandaşlara eşya yardımında bulunduklarını da hatırlatan Karslıoğlu, şöyle devam etti:

DUYARLI OLALIM

“Bazen gece don olayı nedeniyle vatandaşlarımızın evlerinde su borularında patlamalar meydana geliyor. Evlerindeki eşyalar kullanılmaz hale gelebiliyor. O tür ailelerin de sosyal yardım birimi olarak yanlarında oluyoruz. Halı, battaniye, yatak temini ediyoruz. Bazen biz bu yardımları belediyebünyesinden yapıyoruz bazen de hayırsever iş adamları aracılığıyla yapıyoruz. Yakacak ve yiyecek yardımlarımız da devam ediyor. Yardıma muhtaç ailelerimize odun ve kömür yardımı yapıyoruz. Eğer kendi evlerinde yemek yapamayacak insanlar varsa onlara da sıcak yemek takviyesi yapıyoruz. Ayrıca günlük ekmek dağıtımlarımız da devam ediyor. Burada hiçbir ailemizi mağdur etmemeye çalışıyoruz.” Yozgat’ta ihtiyaç sahibi ailelerin belirlenmesinde vatandaşlara büyük iş düştüğüne de işaret eden Karslıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Bazen insanlarımız bu durumu bize telefonla bildiriyor. Bizim 444 84 66 numaralı hattımız var. Bize buradan haber verebilirler. Bize ihtiyaç sahibi insanların adreslerini bildirdiklerinde biz onlara daha kolay ulaşabiliyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık