Ana Sayfa Yozgat Yozgat Belediyesi Ramazan'a Hazır!

Yozgat Belediyesi Ramazan'a Hazır!

Yozgat Belediyesi yaklaşan Mübarek Ramazan ayı öncesinde sosyal ve kültürel hayatın zenginleşmesi için sürpriz programlar hazırlanıyor. Büyük bölümü gençlerden oluşan Kültür ve Sosyal İşler Komitesi toplantısında belirlenen Ramazan Programlarına bu yıl belediye bünyesinde kurulan ‘Mehter Takımı’ ve yeniden yapılandırılmasına karar verilen ‘Belediye Bandosu’ renk katacak.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:16
Yozgat Belediyesi Ramazan'a Hazır!


Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, modern, şehirleşmesini hızla tamamlayan bir Yozgat’ı inşa ederken, insanların mutluluğun ada önem verdiklerini belirterek, bunun için her türlü sosyal ve kültürel etkinliğin planlamasını yapmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

ESKİ RAMAZANLAR CANLANACAK

Eski günlerdeki gibi insanları bir birine kaynaştıran, Ramazan ayının manevi hüviyetine uygun bir ay boyunca dolu dolu geçecek etkinlikler programladıklarını hatırlatan Arslan, “İnsanların yaşamaktan mutluluk duyacağı bir Yozgat oluşturmak amacıyla yürüttüğümüz yoğun çalışmalarda sosyal-kültürel faaliyetler önemli bir yer tutuyor. Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde hemşerilerimize nostaljik, eski günlerdeki gibi etkinliklerle hitap etmek istiyoruz. Kültür ve Sosyal İşler Komitesi’nin bu çerçevede yürüttüğü çalışmalar şekillendi. Ramazan ayına kısa bir zaman kala yoğun bir çalışma içerisine girdik. İnşallah Yozgatlı hemşerilerimize unutamayacakları bir Ramazan ayı yaşatmak istiyoruz” diye konuştu.

MEHTER TAKIMI KURULDU

Arslan, Yozgat Belediyesi bünyesinde yürüttükleri “Mehter Takımı” kurma çalışmalarını tamamladıklarının müjdesini de verdi. Yeniden yapılandırılan Belediye Bando’sunun daha gelişmiş ve modern bir görüşümle hizmet vereceğini kaydeden Arslan, Mehter Takımı ile birlikte Yozgat’ın sosyal hayatına renk katacak bir müzikal faaliyet olacağını öne sürdü.

SOKAK SOKAK İNCELEME

Öte yandan Belediye Başkanı Kazım Arslan, şehir merkezinde yürüttüğü alt yapı, kaldırım düzenlemesi, şehirleşme programı çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Son olarak İstiklal Sokak’ta birim amirleri ile birlikte incelemelerde bulunan Arslan, İstiklal Sokak’ın yeni görüntüsü ile hem vatandaşların hem de esnafın yüzünü güldüreceğini sözlerine ekledi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık