Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediyesi örnek belediyeler arasında yerini aldı

Yozgat Belediyesi örnek belediyeler arasında yerini aldı

Yozgat Belediyesi, geride kalan 2016 yılı boyunca ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına yoğun bir çaba sarf ederek sosyal belediyecilik anlayışında örnek belediyeler arasına girdi.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 22:57
Yozgat Belediyesi örnek belediyeler arasında yerini aldı

 Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, “ Sosyal yardım masamız 7/24 hizmet verdiğinden dolayı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız günün her saatinde sosyal yardım masamızı arayarak ihtiyaçları hakkında bilgi verebilirler” dedi.

Yozgat Belediyesi, sadece kış mevsiminin soğuk ve ayaz günlerinde değil, 2016 yılı boyunca ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir çaba sarf ederek sosyal belediyecilik anlayışında örnek belediye oldu.

 2017 yılında da sosyal belediyecilik anlayışından taviz vermeye niyeti olmayan Yozgat Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine 2017 yılı içerisinde dağıtılması planlanan 1 milyon 300 bin ekmek ihalesini gerçekleştirdi. Başkan Yardımcısı Karslıoğlu, konuya ilişkin şunları söyledi:

İHTİYAÇ SAHİBİ HERKESE ULAŞILIYOR

 “2016 yılı içerisinde her gün 250 kişiye sıcak yemek imkanı sağlanırken bu 250 kişi içerisinde yer alan 55 ailenin 150 ferdinin evine ise günlük olarak sıcak yemek belediyemiz tarafından götürülmüştür. Belediyemiz, günlük 3 bin 500 ekmek dağıtmakta, evde bakım hizmetlerini aksatmadan yürütmekte ve bin 500 kişiye her ay gıda yardımı yapmaktadır. İhtiyaç sahibi olan ailelerin, odun ve kömür ihtiyaçları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanırken bizlerde, acil durumlarda ihtiyaç sahibi ailelerimizin imdadına koşarak kömür ve odun ihtiyaçlarını karşılamaktayız.  Bu kış, ihtiyaç sahibi 70 ailenin odun ve kömür ihtiyacını karşıladık.

 MASA 7/24 AÇIK

 Belediye olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım ederken vatandaşlarımızın rencide olmaması için yardımlarımızı, mahalle sakinlerinin göremeyeceği saatlerde evlere teslim ediyoruz. Sosyal yardım masamız 7/24 hizmet verdiğinden dolayı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız günün her saatinde sosyal yardım masamızı arayarak ihtiyaçları hakkında bilgi verebilirler.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık