Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediyesi hiç durmadan çalışıyor!

Yozgat Belediyesi hiç durmadan çalışıyor!

Yozgat'ta yoğun bir şekilde yağan kar yağışıyla birlikte kent bembeyaz kar örtüsüne büründü.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2017 Pazar 22:21
Yozgat Belediyesi hiç durmadan çalışıyor!

Yozgat’ta geçtiğimiz hafta yağan kar yağışı nedeniyle şehir beyaz kar örtüsüne büründü.

 

Yozgat Belediyesi iş makineleri karla mücadelelerini önce ana arterde, sonra ara arterlerde devam ediyor. Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, “kar yağışından dolayı hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz” diye konuştu.

Yozgat’ta hayatı olumsuz yönde etkileyen ve neredeyse durma noktasına getiren kar yağışının kesilmesinin ardından Belediye temizlik ekipleri, temizlik çalışmalarına hız verdi.

Öncelikli bölgelerden başlamak üzere sürdürülen çalışmalar kapsamında sürücülerin ve yayaların yaşadığı sıkıntıların en aza indirilmesi için beyaz örtü araçlarla şehir dışına taşınmaya başladı. Kar temizleme çalışmasını yürüten ekibe teşekkür eden Bankalar Caddesi esnafı, şunları söyledi: “Yozgat kış şartları bakımından oldukça sert bir iklime sahip buna rağmen işçiler bu soğukta işlerini en iyi şekilde yapıyorlar.  İlimize geçen hafta kar erimediğinden kaldırımda yürümekte güçlük çekiyorduk. Sağ olsun bugün ekipler iş makineleriyle caddemize girip kısa sürede karı temizledi. Geçen hafta bu cadde de bir kişi kaldırımdaki kardan dolay düştü ve ayağı kırıldı,  o yüzden bu gibi durumların yaşanmaması için kar temizleme çalışmasının iyi yapılması gerekir.”

7 GÜN 24 SAAT MESAİ

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün de kar yağışı sebebiyle vatandaşların mağdur olmaması için 7 gün 24 saat esasına göre karla mücadele ekibinin çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. Akgün, “İlimiz iklim bakımından kışı oldukça yoğun geçmektedir. Bizler kış girmeden bütün önlem ve tedbirlerimizi alarak planlamalarımızı buna göre yapıyoruz. Kar yağışında öncelikli olarak insan yoğunluğu olan cadde ve sokaklarımızın temizleme çalışması yapılması gerekir. Yani önce ana arterler sonra ara arterlerin temizlenmesi gerekir. Hastanelerimiz ve bazı önem arz eden kurumlarımızın bulunduğu bölgelerimizin öncelikli arz etmektedir. Bu öncelikli yerlerin ardından tabi ki ara arterler ve ara sokaklarımızda da kar temizleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizim amacımız kar yağışından dolayı hiçbir vatandaşımızın mağdur olmamasını sağlamaktır.” dedi.

TUZLAMA SOLÜSYON VE KAR TAŞIMA HEP BİRLİKTE

Öte yandan, İl merkezinde kar kalınlığının 20 santimetreye ulaşmasıyla birlikte belediye ekipleri, özellikle ana caddelerde biriken kar kütlelerini temizlemeye başlarken, buzlanmaya karşı da tuzlama çalışması yaptı. Ekip sözcüsü, “Belediye olarak kar yağdığı andan itibaren çalışmalarımız sürüyor. Şimdi de şehir merkezinde temizlik çalışması yapıyoruz. Kar, su ve toprak açısından çok önemli. Yeter ki kar yağsın, işimizi zorlaştırsa da biz temizlemeye razıyız. Şu anda kar birikintilerini kamyonlarla şehir dışına taşıyoruz” diye konuştu.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Valisi Ziya Polat’tan önemli çağrı! Lütfen arayın

Yozgat Valisi Ziya Polat’tan önemli çağrı! Lütfen arayın

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık