Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediyesi doğaya yiyecek bıraktı

Yozgat Belediyesi doğaya yiyecek bıraktı

Yozgat’ta hava şartlarının ağırlaşmasıyla birlikte yiyecek bulmakta sıkıntı yaşayan sokak hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldı. Yozgat Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Mehmet Emin Özcan, ““Hayvanlara bir lokma ekmek bizim sloganımız. Sonuçta bu hayvanlarda can taşıyor.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2016 Cuma 14:30
Yozgat Belediyesi doğaya yiyecek bıraktı

Onlar için herkesin ellinden geleni yapması gerekiyor. Eğer vatandaşlarımızın yemek verme imkanları varsa sokakta gördükleri hayvanlara yemek vermeliler” dedi.

Yozgat Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı başta olmak üzere Yozgat’ın belli bölgelerine yiyecek bıraktıklarını belirten işletme yetkilisi Muhammet Emin Ekici, “Sokaktaki hayvanlarımız barınacak yer ve yiyecek içecek bulmakta zorlanmaktadırlar. Sokakta kalan hayvanlarımıza yardım etmek için restoranımızda kalan yemekleri ve ekmekleri getirip hayvanlara veriyoruz. Diğer esnaflarında sokak hayvanlarını düşünerek onlara karşı duyarlı olmaları istiyorum. Bu kış ayları içerisinde sokakta kalan hayvanlara ve belediyemizin barınağına artan yemeklerini getirmelerini istiyorum” dedi.

HAYVANLAR İÇİN BİR LOKMA EKMEK

 Soğuk kış günlerinde hayvanlara bir lokma ekmek sloganıyla hareket ettiklerini belirten Yozgat Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Mehmet Emin Özcan ise şunları söyledi: “Hayvanlara bir lokma ekmek bizim sloganımız. Sonuçta bu hayvanlarda can taşıyor. Onlar için herkesin ellinden geleni yapması gerekiyor. Bu soğuk havalarda hayvanlar yiyecek bulma noktasında gerçekten zorlanacaklar. Eğer vatandaşlarımızın yemek verme imkanları varsa sokakta gördükleri hayvanlara yemek vermeliler. Eğer hayvan gerçekten zor durumda ise belediyemizin ihbar hattına durumu bildirerek hayvanımızın barınağa getirilmesi uygun olur. Zor kış şartlarında mümkünse şehirde görülen hayvanların barınabilmeleri için ya da belediyemize haber verdiklerinde hayvanlar toplanıp barınağa getiriliyor. Burada gerekli bakımları, tedavileri yapılıyor. Ayrıca barınaklarımızda ısıtıcılarda var. Barınağımızda 80 civarı köpeğimiz mevcut.”  

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Adalet Merkezi göz doldurdu

Yozgat Adalet Merkezi göz doldurdu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık