Ana Sayfa Ekonomi Yozgat Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Yozgat Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Yozgat Belediyesi, daha temiz bir yaşam alanı sağlanabilmesi adına yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosuna 9 araç desteği yaptı ve araç sayısını 25’e çıkardı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2017 Çarşamba 10:57
Yozgat Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Araçlar,  Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir programla vitrine çıkartıldı. Başkan Kazım Arslan, “değişik fonksiyonlara sahip olan 25 tane araçla Yozgat’ımızın daha temiz daha yaşanabilir bir şehir olması için gayret edeceğiz” dedi.

Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bünyesine 9 araç daha katarak araç sayısını 25’e yükseltti ve araç filosunu güçlendirdi.    Yozgat Belediyesi, daha temiz bir yaşam alanı sağlanabilmesi adına yapmış olduğu çalışmalar neticesinde bünyesindeki Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosuna 9 araç desteği yaptı ve araç sayısını 25’e çıkardı.

 Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen araç tanıtım programına Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Temizlik İşleri Müdürü Ömer Duyar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün yeni dönem hizmet araçlarını hep birlikte hizmete koymuş olacağız.  İnşallah Yozgat’ımız için hayırlı uğurlu olur. Temizlik filomuz epeyce eskimişti bu sene temizlikle ilgili hizmet alım ihalemizi yaparken temizlik filomuzu da yenilemeyi hedefledik. Çok şükür tamamı sıfır, değişik fonksiyonlara sahip olan 25 tane araçla Yozgat’ımızın daha temiz daha yaşanabilir bir şehir olması için hep birlikte gayret edeceğiz. Bu arada tabi 2 tanede çöp taksimiz var. Geçen sene bir taneydi bu sene iki tane oldu. Birisi sürekli mahallelerde dolaşacak, birisi de merkezde dolaşacak. Bu da Türkiye’de uygulaması tek olan bir uygulamadır. Bu da Yozgat için bir farklılıktır” dedi.  Başkan Arslan sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

YOZGAT ARTIK ÇOK TEMİZ BİR İL OLDU

“Artık ben iddia ediyorum. Yozgat halen şu durumunda bile İç Anadolu’daki birçok ilden daha temiz vilayettir. Bundan sonra biz Çorum’u örnek almayacağız, Çorumlular Yozgat ne kadar temiz diyecek. Bundan ben eminim siz de emin olun. Biz belediye olarak temizleyeceğiz. Ama bunun karşılığında da Yozgatlı hemşerilerimizden her zaman beklentimiz oldu. Yozgat bizim evimiz, bu meydanlar caddeler, sokaklar bizim evimizin salonu. Nasıl ki evimizi temiz tutuyorsak Allah rızası için Yozgat’ı da kirletmeyelim. Bizim vazifemiz temizlemek Yozgatlı hemşerilerimizin vazifesi de kirletmemek. 25 tane aracımız Yozgat için hizmet edecek. Bu milli bir servettir Yozgat’ın servetidir. Araçlarımız Yozgat’a hayırlı olsun. Bütün hedefimiz Yozgat’ın daha yaşanılabilir bir şehir olmasıdır. Bütün amacımız bu yöndedir. Bu hedef doğrultusunda mesafe alıyoruz.”  Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ise şunları söyledi:

VALİ: BELEDİYE İLE BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ

 “Yozgat Belediyemizi temizlik hizmetleri adına yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Allah kazasız belasız çalışmalar versin. Belediyelerin en önemli görevleri şehri temizlemek, şehrin imarını yönlendirmektir. Yozgat’ta belediye ile birlikte çalışıyoruz. Birbirlerimizin noksanlarını tamamlıyoruz. Gerek İl Özel İdare gerek belediye birbirlerine destek oluyor. Biz Yozgat’ta bu tür hizmetlerin daha kaliteli olması  için her türlü fedakarlığı birlikte yapacağız.”  Açıklamaların ardından bünyeye katılan çöp aracını deneyen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Meydanı’nda tur attı. Başkan Arslan’a Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç da eşlik etti.  Yozgat Temizlik İşleri Müdürü Ömer Duyar ise araçların teknik özellikleriyle ilgili bilgi verdi. Ardından programa katılan vatandaşlara kavurma ve pilav ikramında bulunuldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık