Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediyesi 7 gün 24 saat çalışıyor

Yozgat Belediyesi 7 gün 24 saat çalışıyor

Yozgat Belediyesi’nce oluşturulan karla mücadele ekipleri üç vardiya halinde 24 saat esasıyla çalışma yürütüyor. 

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2017 Pazar 23:26
Yozgat Belediyesi 7 gün 24 saat çalışıyor

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokakları kullanımda tutmak için sürekli hareket halinde bulunan ekipler, kar küreme ve tuzlama araçlarının da yardımıyla, olası sıkıntının önüne geçiyor.

 

Yozgat’ta aralıklarla devam eden kar yağışına karşı oluşturulan karla mücadele ekipleri, şehir merkezi başta olmak üzere vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlarda temizlik faaliyetlerinde bulunuyor.

Aralıklarla devam eden kar yağışı kentte hayatı olumsuz etkilese de Yozgat Belediyesi karla mücadele ekipleri, sıklıkla kullanılan cadde, kaldırım ve yolları vatandaşın kullanımına açmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Kar küreme ve tuzlama araçlarıyla ana yolları açan ekipler, sürücülerin sıkıntı yaşamalarına engel oluyor. Karla mücadele ekipleri şehir merkezinde ise Cumhuriyet Meydanı ağırlıklı cadde ve sokakları kardan temizliyor. Diğer yandan Lise Caddesi başta olmak üzere birçok kaldırımda karları temizleyerek vatandaşın ulaşımını kolaylaştırıyor.

 Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, karla mücadele çalışmaları için 7/24 vardiya esasıyla toplam 350 kişiden oluşan uzman ekip oluşturduklarını hatırlattı.

Uzman ekibin gece-gündüz vardiyası halinde çalışma yürüterek, yol güzergahları, kaldırımlar, otoparklar ve parklar ile diğer ihtiyaç duyulan alanlarda küreme, tuzlama ve solüsyon işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirten Akgün, olası olumsuz hava koşullarına karşı her türlü tedbirin alındığını sözlerine ekledi.

Öte yandan, kimi esnaf ve vatandaş, soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için, yem ve bayat ekmekleri belirli yerlere koyuyor. Dursun Yüce isimli bir vatandaş bakliyatçılardan aldığı yemlerle her gün düzenli olarak güvercinleri yemliyor.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İstanbul’da kar yağışı hangi tarihe kadar devam edecek? Meteoroloji İstanbul için uyardı

İstanbul’da kar yağışı hangi tarihe kadar devam edecek? Meteoroloji İstanbul için uyardı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık