Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediyesi 2017 yılı projelerini açıkladı

Yozgat Belediyesi 2017 yılı projelerini açıkladı

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Hayri İnal Konağı’nda ağırladığı partililere gerçekleştirdiği ve gerçekleştirme aşamasına getirdiği hizmetler ile 2017 yılına ilişkin proje planlamalarına yönelik bilgilendirmelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2016 Pazartesi 13:35
Yozgat Belediyesi 2017 yılı projelerini açıkladı

 Yaparak, bozulanları yıkarak kente yaşanabilir il vasfı kazandırmak için vargüçle çalıştıklarını söyleyen Arslan, belediye bütçesini son üç yıl içerisinde üçe katladıklarını, birbirinden öncelikli ve vazgeçilmez mega projelere imza attıklarını öne sürdü.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, belediye çalışmalarının geniş kitleye anlatılmasına yönelik toplantılar düzenliyor.

Ak Parti Merkez ilçe yönetimi ve mahalle temsilcilerini Hayri İnal Konağı’nda ağırlayan Başkan Arslan, belediyenin hizmetlerini anlattı.

 Konakta gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Talip Karslıoğlu, Ahmet Akgün, Serdar Açıkgöz, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, yöneticiler ve AK Parti mahalle temsilcileri katıldı.

 Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat’ın geçmişten gelen sıkıntılarını çözmek için çaba harcadıklarını söyledi. Arslan, yaparak bozulanları, yıkarak düzeltmeye çalıştıklarına değinerek, her geçen yıl artan bütçe ile Yozgat’a yaşanabilir hale getireceklerini ifade etti. 2017 yılında gerçekleştirecekleri projelere değinen Arslan, yeni yılda 60 milyon lira civarında bir yatırıma başlayacaklarını söyledi.

 2017 BÜTÇESİ 129 MİLYON TL

Yozgat Belediyesi bütçesinin son 3 yıl içerisinde sürekli arttığına vurgu yapan Başkan Arslan, “Yozgat Belediye’mizin bütçesi görevde olduğumuz 3 yıl içerisinde sürekli arttı. 2014 yılında 52 milyon lira olarak gerçekleşen bir bütçemiz vardı şu anda 100 milyon lirayı geçtik. 105 milyon liralık bir bütçe yapmıştık. Bu da yüzde 98 oranında bir gerçekleşme demektir ve yapılan bütçenin ne kadar gerçekçi olduğunu gösteriyor. 2017 yılı içerisinde 129 milyon liralık bir bütçe yaptık ve geldiğimiz günden beri bütçemizi 3’e katlamış olduk. Tabi bu giderlerimizin disipline edilmesi ve gelirlerimizin artırılmasıyla oluşan bir bütçe hedefidir. Bu bütçe de netice itibariyle yatırıma dönüştürülüyor” dedi.

YENİ YILDA 4 MEGA PROJE

Yeni yılda Yozgat Belediyesi olarak başlatacakları projelerden bahseden Başkan Arslan, “2017 yılında hedefimiz ise Büyük Cami etrafında Odun Pazarı Meydanı Projemizi başlatmaktır. Şu anda yaklaşık maliyetini söylemem doğru olmaz. Tol Çarşı Projemiz başlayacak ihalesini yaptık 1 milyon ihale bedeli ile yapıldı. Meydan Yeri Cephe Düzeltme Projemiz başlayacak bir de menekşe evleri projemizi başlatmak istiyoruz. Eski Sanayi Kentsel dönüşüm projemizi de yıl sonuna bitirmek istiyoruz” diye konuştu. Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ise Yozgat Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getirdi. Nazlı, “Belediyecilik hizmetleri zordur. Yaşanan her aksaklık vatandaşların tepkisinin artmasına neden olur. Mevcut belediyemiz her türlü eleştiriye rağmen güzel işler yapabilmektedir” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık