Ana Sayfa Yozgat Yozgat Belediye Başkanından Çarpıcı Açıklamalar

Yozgat Belediye Başkanından Çarpıcı Açıklamalar

Yozgat’ı yaşanabilir bir şehir haline getirmek amacıyla hazırladıkları projeleri Yozgatlılarla birlikte hayata geçirme sözünün arkasında olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2014 Salı 15:40
Yozgat Belediye Başkanından Çarpıcı Açıklamalar

Yozgat’ı yaşanabilir bir şehir haline getirmek amacıyla hazırladıkları projeleri Yozgatlılarla birlikte hayata geçirme sözünün arkasında olduğunu belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “ilk mahalle toplantımızı vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. İnşallah Yozgat’ı birlikte imrenilen bir şehir haline getireceğiz” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, şehir merkezinde yürütülen düzenleme çalışmalarının yoğun bir programla devam ettiğini bildirdi. Bu çerçevede Kent Park kavşağında İŞ-KUR binası önünde bulunan kulübe yıkılarak, güzergâhta yol genişletme çalışmasa başlanıldığını belirten Arslan, yaşanan trafik yoğunluğunun en aza indirileceğini söyledi.

Kent Park kavşağında uygunsuz olarak yapılan kulübenin yıkıldığı alanda yürütülen yol genişletme çalışmalarında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Kazım Arslan, şöyle devam etti:

KENT PARK’TA İLK YIKIM!

 “Bu kavşakta yoğun bir şekilde şikâyet alıyorduk. Seçim öncesinde insanlarla yaptığımız sohbetlerde oluşan trafik yoğunluğu ve özellikle kış mevsiminde kavşak dönüşlerinde oluşan kaza riskinin azaltılması için yol genişletme çalışmasının yapılması gerekiyordu. Mevzuata aykırı olarak yapılan yapılarla ilgili yürüttüğümüz çalışmaları da göz önüne alarak kavşağın hemen İŞ-KUR, PTT ek binasının önünde bulunan kulübeyi yıkarak, hafta sonu gibi kısa sürede kavşağın genişletme çalışmasını büyük oranda tamamladık. Şehir trafiğinin akışını aksatan, tehlikeye düşüren güzergâhlarda düzenleme çalışmalarını ivedi bir programla hayata geçiriyoruz.”

Seçimden önce, “hazırladığımız projelerde her türlü teklife, her türlü eleştiriye açığız. Çünkü biz Yozgat’ı birlikte, beraberce yönetmek istiyoruz” şeklinde söylemlerde bulunduğunu hatırlatan Başkan Arslan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

DEVELİK MAHALLESİ’NDE İLK HALK TOPLANTISI

 “Seçim bitti ve belediye başkanı olarak ilk mahalle toplantımızı Develik Mahallesi sakinleri ile yaptık. Hafta sonu Develik Mahallesi’ni gezip, incelemelerde bulunduk. Daha sonra da mahalle sakinleri ile sohbet edip, eksikler, talepler noktasında görüş alışverişinde bulunduk. İnsanlara, amacımızın Yozgat’a nefes aldıracak, yaşanabilir bir kent haline getirecek çalışmaları hayata geçirmek olduğunu anlattık. İnsanlar seçim öncesinde olduğu gibi bu gün de desteklerini eksik etmiyor, yanımızda duruyor. Yozgatlılardan aldığımız bu destek bizlere güç veriyor.

İnşallah biz Yozgat’ı yaşanabilir bir şehir haline getirmek istiyoruz. Yozgat’ı imrenilen bir şehir haline getirmek istiyoruz. Dışarıdan gelip insanların gezmek istediği bir şehir haline getirmek istiyoruz. Bizlerin biraz daha göğsümüzü kabarta kabarta başkalarına anlatacağımız bir şehir haline getirmek istiyoruz. Yerel yönetimlerin asli vazifesi de budur, bunun farkındalığı ile çalışıyoruz. Bunun haricinde her türlü teklife, her türlü eleştiriye açığız. Çünkü biz Yozgat’ı beraberce yönetmek istiyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık