Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediye Başkanı Net Konuştu!

Yozgat Belediye Başkanı Net Konuştu!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, zabıtaya talimatı verdi.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2014 Cumartesi 12:06
Yozgat Belediye Başkanı Net Konuştu!
Yusuf Başer’in 10 yılık görev süresinde şehrin neredeyse tamamında görülen yaya kaldırımının işgal edilmesi hatta daha da ileri gidilerek barakalarla çevrilmesi, halkın en büyük şikâyetlerinden biriydi. Belediye Başkanlığı görevini devralan Kazım Arslan’ın ilk işi ise bunları ortadan kaldırmaya yönelik oldu.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kaldırım işgalini ortadan kaldırmak için düğmeye bastı. Seçim çalışması boyunca Yozgat’ı karış karış gezdiğini ifade eden Arslan, “O dönemde bir taraftan seçim çalışmasını yürütürken, bir taraftan da göreve gelmemiz dâhilinde gördüğümüz eksiklikleri giderme noktasında notlarımızı almıştık. Bu notlarımız arasında esnafımızın aşırı bir şekilde kaldırım işgali vardı.” dedi.

ZABITAYA TAM YETKİ VERDİK

Arslan, “Kaldırımları dahi aşan, yola kadar inen tezgâhlar, vatandaşımızın kaldırımlarda yürümesine engel oluyordu. İki kişi yan yana dahi geçemiyordu. İlk icraatlarımızdan birisi, kaldırım işgalinin önüne geçmek oldu. Zabıta Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz gece toplantıları sonucu kendilerine tam yetki verdik” dedi. Arslan, bu uygulamanın vatandaşları oldukça memnun ettiğine dikkat çekerek, “Konuyla alakalı teşekküre gelen birçok vatandaşımız oldu. Vatandaşlarımızın dışında esnafımızın birçoğu da uygulamayı doğru buldu.” diye konuştu.

BARAKALAR VE KEPENKLER DE SÖKÜLMELİ

Öte yandan ise bu uygulamanın daha gerçekçi olması için vatandaşlar, yola ve kaldırıma metrelerce çıkartılmış olan barakaların ve kepenklerin sökülerek kaldırılması gerektiğini aksi halde önümüzdeki günlerde aynı şeylerin tekrar yaşanabileceğini söylediler. Çünkü daha önce de belediye göstermelik bir uygulama yapmış, vatandaşların şikâyetlerini Zabıta Müdürlüğü elindeki tebligatları göstererek geçiştirmiş ancak sonrasında ise yasal mevzuatı uygulamaması dolayısıyla işgallerin daha da artmasına yol açmıştı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık