Ana Sayfa Yozgat Yozgat Belediye Başkanı Kara Kara Düşünüyor!

Yozgat Belediye Başkanı Kara Kara Düşünüyor!

Başkan Arslan, ana borularda meydana gelen arızaların sıkıntıya neden olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 23:09
Yozgat Belediye Başkanı Kara Kara Düşünüyor!

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, kent merkezinde yaşanan su kesintileri ile ilgili kamuoyuna açıklamada bulundu. Yaşanılan sıkıntının kendilerinin de canını sıktığını belirten Arslan, “Su 24 saat gündemimizdedir. Kuraklıktan kaynaklanan sıkıntıları azaltmak için yeni kaynak arayışlarımız iki aydan beri devam etmektedir. Fakat ana boruda peş peşe yaşanan arızalar yüzünden su kesintileri yaşanmaktadır” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, son günlerde şehir merkezinde sık sık meydana gelen su kesintilerinin kuraklık ve su ana hattındaki arızalardan kaynaklandığını söyledi.

ANA BORU YENİLENİYOR!

Arslan, daha önce DSİ ve Yıldız blokları arasında inşaat çalışmalarından dolayı ana boruda oluşan arızanın Pazartesi günü sabah saatlerinde Polis Evi karşısındaki hatta da gerçekleştiğini söyledi. Ekiplerin yoğun bir programla arızayı gidermeye çalıştıklarını belirten Arslan, güzergahtaki 4 kilometrelik ana boru hattını tamamen yenilerek, arızaya köklü bir çözüm getirdiklerini kaydetti. Yozgat'ın tamamında su ulaşmayan bölgemiz kalmayacaktı” diyen Başkan Arslan; “Ancak sabah yine Esentepe'de Bölge Trafik altında ana boruda çatlak meydana geldi. Ekiplerimiz an itibariyle müdahale etti. Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Bu yüzden Pazartesi günü bazı bölgelerde su sıkıntısı yaşanmış olabilir” dedi.

SU MESELESİ 24 SAAT GÜNDEMİMİZDE

Başkan Arslan, kuraklığın tüm ülkede olduğu gibi Yozgat’ta da başlı başına bir sıkıntı olduğunu belirterek, su kesintileri ile ilgili yapılan eleştirilere de; “Su meselesi 24 saat gündemimizdedir. Kuraklıktan kaynaklanan sıkıntıları azaltmak için yeni kaynak arayışlarımız iki aydan beri devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

ARAPSEYFİ’YE 4 KUYU İLE DESTEK

Susuzlukla mücadele çalışmaları kapsamında Arapseyfi’deki ana kaynakta 4 kuyu daha açıldığını hatırlatan Arslan; “Bu 4 kuyuda saniyede 45-50 litre yeni su şebekeye verilmiştir. Şayet bu yapılmamış olsaydı ilimizde su sıkıntısı daha fazla hissedilecekti. Bir hususu belirtmekte daha fayda görüyorum. Yaşanan bunca sıkıntıya rağmen su tüketiminde vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Zira su tüketiminde duyarsızca yaklaşımda bulunulması diğer insanların ihtiyaçlarını, komşuluk hakkını görmezden gelmek demektir. Bu yüzden de bugünden itibaren uygun bir planlamayla dönüşümlü olarak su verme kararı aldık. Bunu da gün içerisinde kamuoyu ile paylaşacağım” ifadelerine yer verdi.

ŞAHİN: “SUSUZLUKLA MÜCADELE EDİYORUZ”

Yozgat Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Ali Şahin de açıklamasında Arapseyfi ve Çalatlı’da bulunan kuyularındaki drenaj sularının kuraklığa bağlı olarak aşağıya çekildiğini söyledi. Şahin; “Son yapılan çalışmalarla takviye etmeye çalışıyoruz ama su da düşüş olması, Yozgat’ta su ile ilgili bazı sıkıntıların oluşmasına neden oldu” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık