Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediye Başkanı Dur-Durak Bilmiyor

Yozgat Belediye Başkanı Dur-Durak Bilmiyor

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kurumsal bir Yozgat Belediyesi oluşturmak amacıyla başlattığı kurum içi yoğun çalışma programının yanı sıra şehir merkezinde ziyaret, inceleme ve halk sohbetlerine de aralıksız olarak devam ediyor.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2014 Perşembe 10:48
Yozgat Belediye Başkanı Dur-Durak Bilmiyor

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kurumsal bir Yozgat Belediyesi oluşturmak amacıyla başlattığı kurum içi yoğun çalışma programının yanı sıra şehir merkezinde ziyaret, inceleme ve halk sohbetlerine de aralıksız olarak devam ediyor. Çarşamba pazarında pazarcı ve vatandaşları sohbet eden Arslan, daha sonra Köseoğlu Mahallesi Parkı’nda ziyaret ettiği vatandaşlar ve çocuklarla renkli diyaloglar yaşadı.

Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın yoğun programı devam ediyor. Çarşamba Pazarı ziyaretinde pazarcı esnafına hayırlı işler temennisinde bulunan Arslan,  kapalı pazar alanı müjdesi verdi. Arslan, “Yozgat’a modern kapalı bir Pazar alanı oluşturmak için projemiz hazır, çalışmalara başlayacağız” dedi.

Seçim öncesi projelerinden bir tanesinin ‘Kapalı Pazar Alanı’ olduğunu hatırlatan Başkan Arslan, “Gerek pazarcı esnafının gerek köylünün gerekse bayanların el emeği göz nuru eserlerini daha modern ve hijyenik şartlarda satış yapabileceği bir pazar alanı oluşturacağız. Seçim öncesi beyannamemiz de yer alan kentin en önemli ihtiyaçlarından biri olan kapalı Pazar alanımızı inşallah en kısa zamanda hayata geçireceğiz. Yozgat’ın ihtiyaçlarını biliyor, o ölçüde öncelik sıralamasına göre çalışmalarımızı uzman bir ekip koordinesinde yürütüyoruz” diye konuştu.

PAZARCILARLA  SOHBETİ ETTİ

Çarşamba Pazarı’nda, pazarcı esnafının yakın ilgisi ile karşılanan Başkan Arslan, ayaküstü sohbet etmeyi ihmal etmedi.  Gördüğü ilgi karşısında teşekkür eden Arslan, her şeyi Yozgat’ın daha müreffeh, daha yaşanabilir bir şehir olması için planladıklarını belirterek, vatandaştan katılımcı fikirlerine her zaman ihtiyaç duyacakları gerçeğine işaret etti.

Makamda oturmak yerine daha çok halkın içinde olmayı tercih eden Başkan Arslan, Köseoğlu Mahalle Parkı’na da uğrak verdi. Mahalle sakinlerinin seçim öncesi talebi olan ve kısa sürede yapımı tamamlanan Köseoğlu Mahalle Parkı’nda vakit geçiren vatandaşlarla sohbet eden Arslan, parkın oyun bölümünde eğlenen çocukların mutluluğuna da ortak oldu.

Yozgat’a kalıcı eserler bırakmak istediğini kaydeden Arslan şöyle devam etti: “Yozgat’a her şeyden önce kalıcı bir kent kimliği oluşturmak istiyoruz. Bunun için de hedefimiz kalıcı eserlere, çalışma ve projelere imza atmak. Yeni bir Yozgat’ın inşası için vatandaşımızın fikrine ihtiyaç duyuyoruz. Kısa sürede oluşan sinerjinin artarak devam etmesini diliyorum.”

KERMESE DE KATILDI

Başkan Arslan, daha sonra Semerkand Vakfı Yozgat Cevheri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ihtiyaç sahibi öğrencilere gelir elde etmek amacıyla düzenlediği kermese katıldı. Kermesin hayırlı olması temennisinde bulunan Arslan, dernek yetkililerinden faaliyetleri ve kermes çalışmaları hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık