Ana Sayfa Yozgat Yozgat Belediye Başkanı Arslan Noktayı Koydu!

Yozgat Belediye Başkanı Arslan Noktayı Koydu!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, isimlerin şehrin hafızası ve kültürü olduğunu söyledi. Bunlardan birinin de Nohutlu Tepesi olduğunu belirterek, yine aynı isimle kalacağının altını çizdi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2014 Perşembe 17:25
Yozgat Belediye Başkanı Arslan Noktayı Koydu!

  Şehrimizde dejenere olmaya müsait bir yapı oluşturulduğunu, özellikle de isimlerin şehrin hafızası ve kültürü olduğunu vurgulayan Arslan, bu isimlere kararlılıkla sahip çıkacaklarını ifade etti.

Yozgat Haber ve Yozgat Hakimiyet gazetelerine açıklamalarda bulunan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan,, şehrin sembolü haline gelen isimlerin değiştirildiğini hatırlattı ve bu isimlerin tekrar verilmesi için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

 HEPSİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

 Şehirle bütünleşmiş isimleri değiştirmenin kimsenin hakkı olmadığına vurgu yapan Arslan, bunların şehrin hafızası olduğunu belirterek, bu isimleri değiştirmenin şehirden ayırmakla bir olduğunu söyledi. Örnek olarak Nohutlu Tepesi’ni gösteren Arslan, bütün eski isimlerin tekrar verileceğinin altını çizerek, “Bütün dejenere isimlerin hepsini değiştireceğiz. Yozgat’ın kökeninde ne varsa bunları yeniden vereceğiz. Çünkü şehirler beton yığınından ibaret değildir. Şehrin bir ruhu vardır, bu ruh sanatıdır, estetiğidir, kültürüdür, mimarisidir, tarihidir. Bununla da oynamaya hiçbir vatandaşın hakkı yoktur. Bu konuda vatandaşlarımızdan da oldukça olumlu tepkiler alıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık