Ana Sayfa Yozgat Yozgat Belediye Başkanı Arslan Maaş Almayacak!

Yozgat Belediye Başkanı Arslan Maaş Almayacak!

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, görev süresi boyunca belediye başkanlığı maaşını almayacağını, belediye hesabına gelir kaydettireceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 11:31
Yozgat Belediye Başkanı Arslan Maaş Almayacak!
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, görev süresi boyunca belediye başkanlığı maaşını almayacağını, belediye hesabına gelir kaydettireceğini bildirdi. Arslan, “göreve geldiğim günden itibaren belediye başkanlığı maaşı almayacağım. Emekliyim. Emekli maaşım bana yeter” dedi. Edinilen bilgiye göre, belediye başkanlığı maaşı brüt 7 bin TL, net 6 bin TL civarında bir yekûna tekabül ediyor. Arslan ayrıca belediye başkan yardımcılığı maaşının da yaklaşık bin TL kadar düşürülmesine önayak oldu. 4 bin TL dolayında maaş alan bir belediye başkan yardımcısı, Arslan’ın önerisi doğrultusunda alınan Meclis kararıyla, bundan sonra 3 bin 200 TL’ye talim edecek.

Yozgat Belediyesi Nisan ayı olağan üstü meclis toplantısını Belediye Başkanı Kazım Arslan başkanlığında yaptı.

4 gündem maddesini görüşen Meclis toplantısı öncesi gazetemize açıklama yapan Belediye Başkanı Kazım Arslan, “göreve geldiğim günden itibaren belediye başkanlığı maaşı almayacağım. Emekliyim. Emekli maaşım bana yeter. Ayrıca makam aracı olarak bulunan 3 araçtan iki tanesini de satışa çıkaracağım” dedi.

Konuşma sonrasında gündem maddelerine geçildi.

İlk gündem maddesi olarak başkan yardımcılarının maaş oranları görüşüldü. Daha önce başkan yardımcı maaşlarının belediye başkan maaşının 3/2’sine tekabül ettiği bildirildi. Değerlendirmeler sonrası maaşının başkan maaşının yarısı oranında olması oy birliği ile kabul edildi.

İKİ MAKAM ARACI SATILACAK

İkinci gündem maddesinde ise hizmet araçlarının satışı görüşüldü. Başkan Arslan, 3 adet makam aracından 2 tanesinin satılmasını önerdi. Arslan, “iki araçtan bir tanesi biz, diğerini ise YBK şirketine ait olduğu için onlar satacak. Ayrıca yaptığımız incelemelerde belediye makine parkımızda bulunan 18 adet hurda aracın olduğunu tespit etmiş durumdayız. Onlarla ilgili de gerekli çalışmalar yapacağız” dedi.

Oylamaya geçildi. Öneri oy birliği ile kabul edildi.

Üçüncü gündem maddesinde ise altı adet imar tadilatı görüşüldü. Altı imar tadilatı da uygun görüldü. Karara bağlanması açısından komisyonlara havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesi olan 2013 yılı faaliyet raporu slaytlar eşliğinde değerlendirildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık