Ana Sayfa Güncel Yozgat Belediye Başkanı Arslan böyle yakındı

Yozgat Belediye Başkanı Arslan böyle yakındı

Yozgat’ta otopark alışkanlığı olmadığını belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Celal Atik Ortaokulu bahçesine yapılan otoparkın vatandaşlar tarafından kullanılmadığından yakındı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2016 Perşembe 20:13
Yozgat Belediye Başkanı Arslan böyle yakındı

Yozgat’ta otopark konusunun sıklıkla gündeme getirildiğini hatırlatan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Aslında otopark sorunu bizim dönemimize ait bir sorun değil, bunu her zaman söylüyorum. Yaklaşık 40 yıldır gelişi güzel yapılanmanın getirdiği nokta budur. Tabiî ki biz de bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. Yeni otopark alanları oluşturmaya çalışıyoruz. Daha düzenli trafik akışı sağlamaya çalışıyoruz. Bu da alışkanlıkların değişmesine bağlı, insanlarımız alışkanlıklarını değiştirmek istemiyor ama tabiî ki de alışılacak” dedi. Otoparkı kullanma konusunda Yozgat halkının nazlı davrandığına işaret eden Başkan Arslan, “Celalatik Ortaokulu’nun bahçesini otopark olarak düzenledik ama maalesef insanlarımız kullanmıyorlar. Aynı şekilde 3 katlı otopark yapıyoruz kullanırlar mı kullanmazlar mı derseniz. Bana göre mecbur kullanacaklar. Çünkü başka çare yok. Ama otoparkı kullanma konusunda Yozgat insanı biraz nazlı davranıyor. Otopark alışkanlığı bana göre yok. Yozgat’ta otopark sıkıntısı da yok.” şeklinde konuştu.

OTOPARK KULLANMAK MECBURİYETİNDEYİZ

Başkan Arslan daha sonra şöyle dedi: “Yozgat’ta her istediğimiz yere de park etme imkanımız yok. Herkes Saat Kulesi civarında belediye, vilayet etrafında Büyük Cami etrafında park yapmak istiyor. Netice de bu saydığım yerlerin uzunluğu bin 500 metreyi geçmiyor. Buralarda otopark alanı yok. 35 bin araç var Yozgat’ta. 35 bin araca buraların cevap vermesi mümkün değil. O yüzden yeni otopark alanları yapıyoruz. Muhtemelen yapacağımız 3 katlı otoparkı kullanmak istemeyeceklerdir ama kullanmak mecburiyetindeler başka çaremiz yok, vatandaşımız da buna alışacaktır.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İstanbul’da kar yağışı hangi tarihe kadar devam edecek? Meteoroloji İstanbul için uyardı

İstanbul’da kar yağışı hangi tarihe kadar devam edecek? Meteoroloji İstanbul için uyardı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık