Ana Sayfa Siyaset Yozgat Ak Parti Teşiklatı 20 otobüsle kongreye gidecek

Yozgat Ak Parti Teşiklatı 20 otobüsle kongreye gidecek

AK Parti’de olağanüstü kongre kararı alınması ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakma kararı sonrasında 22 Mayıs’ta yapılacak kongre öncesinde Yozgat’ta hazırlıklar başladı.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2016 Perşembe 14:26
Yozgat Ak Parti Teşiklatı 20 otobüsle kongreye gidecek

Doğal delege ve kurucular kurulunun yanı sıra 8 delegenin oy kullanacağı kongreye 20 otobüsle gidecek olan Yozgat ekibinin seçimde takınacağı tavır merak konusu oldu.

22 Mayıs’ta yapılacak olan AK Parti olağanüstü kongresi öncesinde Yozgat’ta da hazırlıklar sıklaştı.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, 22 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongre hakkında açıklamalar yaptı. İl Başkanı Lekesiz, olağanüstü kongrede milletvekili sayısının iki katının delege olarak oy kullanacağını aktardı. Lekesiz, Yozgat’tan doğal delege ve kurucular kurulunun yanı sıra 8 delegenin oy kullanacağını bildirdi.

OY KULLANACAK İSİMLER

22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan olağanüstü kongrede Yozgat’tan Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti İl başkanı Harun Lekesiz, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı,, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, Kadın Kolları Başkanı İhsaniye Altınok, İl Gençlik Kolları eski Başkanı Serkan Sönmez,  Akdağmadeni İlçe Başkanı Önder Gürel, Sorgun İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak’ın oy kullanacağı kongreye 20 otobüsle çıkarma yapacaklarını söyledi.

AK Parti'nin köklü gelenekleri ve disiplinli bir yapısının bulunduğunu, kolektif akla önem verildiğini ifade eden Lekesiz, "Genel başkan adayının belirlenmesinde temayül zannediyorum, yapılacak. Yapılması da gerekir. Kolektif akla önem veren bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Böyle bir geleneğe sahibiz" dedi.

Kongreye HDP'nin davet edilmemesinin, partinin 7 Haziran ve 1 Kasım seçim sürecindeki tavrından kaynaklandığını belirten Lekesiz, "Siz toplumu yok sayarak, iki yüzlü anlayışla siyaset yaparsanız, bizden önce toplum sizi dışlar. Vatandaşa ikiyüzlü davranan bir partinin kongremize davet edilmemesini doğru buluyorum" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık