Ana Sayfa Siyaset Yozgat Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz’den Yerinde Tepki

Yozgat Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz’den Yerinde Tepki

AK Parti’de Yücel Danış isimli aday adayı AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında AK Parti’yi ‘AKP’ olarak telaffuz edince İl Başkanı Harun Lekesiz’den yerinde bir tepki geldi.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2015 Cumartesi 14:08
Yozgat Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz’den Yerinde Tepki

Haziran ayında yapılacak olan Milletvekilliği Genel seçimleri öncesinde tam anlamıyla aday enflasyonu yaşayan AK Parti’ye gelerek başvurusunu yapan engelli aday Yücel Danış’la İl Başkanı Harun Lekesiz arasında beklenmeyen bir gerilim yaşandı.

ADAY OLDUĞU PARTİNİN ADINI BİLMİYOR

 Aday adaylığı açıklaması sırasında partinin adını AKP olarak telaffuz eden Danış’a tepki gösteren ve uyarıda bulunan Lekesiz, adayın aynı cümleleri kurmasının ardından toplantıyı terk etti.

 AK Parti’de Yücel Danış isimli aday adayı AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında AK Parti’yi ‘AKP’ olarak telaffuz edince İl Başkanı Harun Lekesiz’den tepki geldi.

 PARTİNİN ADI AKP DEĞİL!

 Akdağmadeni ilçesinden aday adaylığını açıklamak için gelen Yücel Danış isimli vatandaş heyecanına yenik düştü. Zaman zaman birçok partili tarafından bile AKP denilen partinin adını aynı şekilde telaffuz eden Yücel Danış’a uyarıda bulunan Lekesiz, “Aday adayı olduğunuz partiyi önce bilin. Bu partinin böyle bir ismi bulunmamakta, bu şekilde toplantıyı sürdüremeyiz” uyarısında bulundu.

 LEKESİZ TOPLANTIYI TERK ETTİ

Heyecandan dolayı yanlış telaffuzda bulunduğunu aktaran Yücel Danış, özür dileyerek toplantıya devam etti ancak toplantının ilerleyen bölümlerinde de ayrı telaffuzu kullanınca İl Başkanı Lekesiz basın toplantısını terk etti.

 KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU

  Tek başına aday adaylığını açıklayan Yücel Danış, heyecanına yenik düştüğünü ve farklı bir niyette olmadığını beyan etti. AK Parti’nin engelli kontenjanından aday adayı olduğunu bildiren Danış, “Yozgat’ın Akdağmadeni İlçesi’ndenim. Engelliyim ve engelli kontenjanından başvuru yaparak, nasip olması durumunda başta engelliler olmak üzere hemşerilerimi hizmet etmek istiyorum. Şu anda demiryollarında çalışmaktayım. Heyecanımdan dolayı bir telaffuz hatası oldu” şeklinde konuştu. Açıklaması ile henüz aday adaylığı safhasında zaten yok denecek kadar az olan şansını kaybeden Danış’ın moralinin de oldukça bozuk olduğu gözlendi. 

 

YORUMLAR
  • yorum2015-02-23 09:32:26Murat Demir

    Bu partinin adı zaten Akp değil mi arkadaşım? Bu ne kibir, bu ne kendini büyük görme çabası. Engelli vatandaşa da müstehaktır.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık