Ana Sayfa Güncel Yozgat Adalet Eğitim Merkezi hizmete başladı

Yozgat Adalet Eğitim Merkezi hizmete başladı

Yozgat’ta yapımına 2017 yılında başlanılan ve 50 Bin Metre kare alan üzerinde kurulu Adalet Eğitim Merkezi tamamlanarak hizmete başladı.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2021 Çarşamba 19:33
Yozgat Adalet Eğitim Merkezi hizmete başladı

Yozgat’ta yapımına 2017 yılında başlanılan ve 50 Bin Metre kare alan üzerinde kurulu Adalet Eğitim Merkezi tamamlanarak hizmete başladı.

Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, hizmete açılan Adalet Eğitim Merkezini ziyaret ederek Eğitim Merkezi Başkanlığına atanan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Özden’i makamında ziyaret etti.

Başsavcı Uçak, ziyarette Eğitim Merkezi Başkanlığına atanan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Özden’i tebrik etti. Başsavcı Uçak, “Eğitim Merkezimizin Adalet Bakanlığımıza, Yozgat’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Adeta 5 yıldızlı otel statüsünde olan tesisin pandemi koşullarını geride bırakıp eğitim faaliyetlerine başlamasıyla birlikte yurdun dört bir köşesinden haftada 300’ü aşkın Adalet Bakanlığı çalışanının Yozgat’a gelecek olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca Eğitim Merkezi Yozgat’ın ekonomik gelişiminin yanı sıra şehrin sosyal ve kültürel tanıtımına da önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.”dedi.

Ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Adalet Eğitim Merkezi Başkanı Cumhuriyet Savcısı Mustafa Özden, Eğitim Merkezi’nin inşaat aşamasından faaliyete geçmesine kadar olan süreçteki büyük emek ve katkısından dolayı Başsavcı Uçak’a teşekkür etti.

Özden, “Ankara ve Rize’nin ardından faaliyete geçen üçüncü eğitim merkezi olan Yozgat Personel Eğitim Merkezi’, yargının etkin ve verimli işleyişe sahip olması, yargıya olan güvenin artırılması hedefine yönelik olarak Adalet Bakanlığı personeline hizmet içi ve öncesi eğitim vermek üzere faaliyetine başladı. Tesis 378 konaklama kapasiteli, içerisinde açık-kapalı spor alanları, Türk ve Fin hamamı, sauna, fitness salonu, hobi aktivite alanları, çocuk kulübü, yürüyüş ve parkuru, kütüphane gibi sosyal donatı alanları ile Adalet Bakanlığı çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan modern ve interaktif eğitim alanlarının bulunduğu beş yıldızlı otel konforuna sahip bir tesistir. Personel Eğitim Merkezinin bakanlığımıza ve Yozgat’a hayırlı olmasını temenni ediyorum.”diye konuştu.

Personel Eğitim Merkezi Başkanı Özden, ziyaret sonrası Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak’a tesisi gezdirerek, tesisin fiziki ve genel durumu hakkında bilgi verdi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ali Erbaş’tan Uyanış Büyük Selçuklu paylaşımı

Ali Erbaş’tan Uyanış Büyük Selçuklu paylaşımı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık