Ana Sayfa Yozgat Yok Böyle Bir Uygulama!

Yok Böyle Bir Uygulama!

Emniyet Müdürü Saim Akpınar, kurallara uyulup uyulmadığını bizzat gözlemledi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 00:22
Yok Böyle Bir Uygulama!

Emniyet Müdürlüğü, tatil mevsiminin başlamasıyla birlikte, E-88 karayolu güzergahında trafik denetimlerini sıklaştırdı. Otobüslere yolcu olarak binen trafik polisleri, hatalı davranışlarda bulunan otobüs şoförlerini tespit ediyor. Yozgat'tan Ankara'ya giden bir otobüse sivil olarak binen Emniyet Müdürü Akpınar, denetimlerin yolcu güvenliği açısından önemli olduğunu söyledi.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yollarda artan yoğunluk, emniyeti kazaların önlenmesi noktasında yeni önlemler almaya sevketti.

İLK KONTROLÜ EMNİYET

MÜDÜRÜ AKPINAR YAPTI

Yolcu taşıyan otobüslerde yapılan sivil polis denetiminin ilkini Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar gerçekleştirdi. Yozgat'tan Ankara'ya giden bir otobüse sivil olarak binen Emniyet Müdürü Akpınar, denetimlerin yolcu güvenliği açısından önemli olduğunu belirterek, "Yaz dönemine girmemiz nedeniyle artan yolcu trafiği ile ilgili olarak, aldığımız trafik denetlemelerinden bir tanesi de şehirlerarası otobüslerde yaptığınız denetlemelerdir. Bu otobüslere her ay düzenli olarak bir veya iki polis memuru biner sivil bir yolcu olarak kendi biletini alır ve normal bir yolcu olarak biner. Bu denetleme esnasında şoförlerin sigara içip içmediği yolcularla olan münasebetleri, hız sınırlarına trafik kuralarına uyup uymadığı gibi konularda denetlemeler yaparlar ve raporlar verirler. Biz bu raporları aylık olarak Genel Müdürlüğümüze sunarız" dedi.

ŞOFÖRLER KURALLARA UYUYOR

Bu konudaki denetlemelerden birini bizzat kendisinin yaptığını belirten Emniyet Müdürü Saim Akpınar, "Şoför arkadaşlarımız gayet güzel kurallara uydu. Yolcu münasebetleri de gayet düzgün kurallara uymayanlara da gerekli cezaları tatbik ediyoruz. Bu tür denetlerimiz bundan sonrada sürecek. Denetimlerdeki amacımız vatandaşlarımızın güvenli ve seyir halinde olmalarını sağlamak. Kazaları önlemek can ve mal kaybını önlemek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Uygulama hakkında memnuniyetlerini ifade eden yolcular ise trafik kazalarının önlenmesi açısından önemli bir tedbir olduğunu belirtti

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık