Ana Sayfa Yozgat Yeter Artık! Çözün Şu İşi!

Yeter Artık! Çözün Şu İşi!

Erdoğan Akdağ Kampüsü ortasından geçen yolda gün geçmiyor ki kaza olmasın. Son birkaç ay içinde meydana gelen kazalara yenileri eklendi. 9 kişinin yaralanmasıyla neticelenen son iki kazanın bilançosu, kaygı dolu her yaklaşıma haklılık kazandırıyor.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:36
Yeter Artık! Çözün Şu İşi!


Erdoğan Akdağ Kampüsü’nün tam ortasından geçen Boğazlıyan karayolunda gerçekleşen son iki kazada toplam 9 kişi yaralandı. Bozok Üniversitesi kampüsünü ikiye bölen yolun kampüs dışına deplase edilmesi için Üniversite yönetimi tarafından ilgili kurumlara gerekli resmi müracaatlar yapılması ardından herhangi bir ilerleme kaydedilmemesi, yeni kazaların oluşumuna zemin hazırlıyor.  Üniversite öğrencilerinin yoğun kullandığı yol güzergâhında gerçekleşen trafik kazalarının sayısının artması, bu soruna ne zaman çözüm bulunacak sorusunu bir kez daha gündeme getirdi.

SON İKİ KAZADA 9 KİŞİ YARALANDI

Son iki ayda gerçekleşen ve 9 kişinin yaralanmasına neden olan kazanın ilki, Yozgat-Kayseri karayolu Erdoğan Akdağ Kampüsü kavşağında meydana geldi. Yozgat istikametinden Kayseri istikametine gitmekte olan bir otomobil, kaza mahalline geldiği anda, seyir halindeki kamyona çarptı. Kazada otomobil sürücüsü ile araçta bulunan 3 kişi yaralandı.

Geçtiğimiz günlerde yine aynı yolda gerçekleşen kazada biri Bozok Üniversitesi öğrencisi olmak üzere 5 kişi yaralandı. Sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu önce kaldırımda yürüyen öğrencilere çarpan araç, daha sonra da 25 metre yükseklikten kampüs içindeki yeni Mühendislik ve Akademik Birimler Kompleksi yakınlarında bulunan şarampole yuvarlandı.

SOMUT ADIMLAR BEKLENİYOR

Şehirlerarası karayolunun belediye mücavir alanı sınırları içerisinde olması nedeniyle karayolu koridorunun açılması için gerek Karayolları Genel Müdürlüğü ve gerekse Yozgat Belediyesi ile Karayolları 6’ncı Bölge Müdürlüğü nezdinde resmi müracaatlarda bulunarak süreci resmen başlatan Üniversite yönetimi, bundan sonraki süreçte karayolu üzerinde herhangi bir can kaybı ve maddi hasarlı kazalara sebebiyet verilmemesi adına ilgili kurumların gerekli adımları atmasını bekliyor.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada sadece üniversite öğrencilerinin kullandığı bu yolda meydana gelen trafik kazası sayısının giderek arttığını dikkat çekti. “Bu yolun acilen çevre yolu projesi kapsamına alınması ve yolun deplase edilmesi yönünde sürekli sözler verildiğini, ancak somut adımlar atılmadığını belirten Uçar, şöyle devam etti:

REKTÖR KAYGI DUYUYOR

“Biz de artık somut adımlar bekliyoruz. Öğrencisiyle, çalışanıyla ve hepimizin yakınları ve aileleri ile tüm Üniversitemizin kaygı ve endişeleri artmaktadır. Günümüz koşullarında çözümü çok kolay olan sorun Yozgat’ın ve Üniversitemizin giderek büyümesi ve genişlemesiyle yakın zamanda çok daha büyük zorluklara gebedir. Mevcut durum böyle sürerse sorun kemikleşmiş olacaktır. Allah korusun bundan daha kötüsü hepimizi üzecek daha büyük kazalar yaşandığında bu konuda gerekli duyarlılığı göstermeyenlerin üzerindeki vebal çok ağır olacaktır. Üniversite olarak üç yıldır çalmadık kapı bırakmadık.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık